AKP ve MHP seçmeni, cüppeli amiralin tarikat merkezine gitmesinden rahatsız

MetroPOLL Araştırma'nın son kamuoyu araştırmasının sonuçları yayımlandı. Araştırma sonuçlarına göre, AKP ve MHP seçmeni cüppeli amiralin tarikat merkezine gitmesinden rahatsızlık duyduğunu belirtti.

10 Mayıs 2021 Pazartesi, 12:30
AKP ve MHP seçmeni, cüppeli amiralin tarikat merkezine gitmesinden rahatsız
Abone Ol google-news

Tarikat evinde, cüppe ve takkeli fotoğrafları ortaya çıkan Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı hakkında Milli Savunma Bakanlığı’nın başlattığı soruşturma haftalardır sonuçlandırılmadı.

Sosyal medya hesabından son kamuoyu araştırmasının sonuçlarını paylaşan MetroPOLL Araştırma'nın kurucusu Özer Sencar, "Bir generalin resmi araç ve üniformasıyla bir cemaatin merkezine gitmesi uygun mudur?" sorusuna verilen cevapları paylaştı. 

Sencar, AKP ve MHP seçmeninin cüppeli amiralin tarikat merkezine gitmesinden duyulan rahatsızlığa dikkat çekti.

49,2'İ HAYIR UYGUN DEĞİLDİR

Anket sonuçlarına göre, AKP seçmeninin yüzde 23,8'i amiralin tarikat merkezine gitmesini onaylarken, yüzde 49,2'i hayır uygun değildir cevabını verdi. Cevap vermeyenlerin oranı yüzde 27 olarak ölçüldü.

MHP SEÇMENİ RAHATSIZ

Cüppeli amiralin tarikat merkezine gitmesine MHP seçmeninin yüzde 25'i evet uygundur cevabını verirken, yüzde 65,2'i hayır uygun değildir cevabını verdi. Cevap vermeyenlerin oranı yüzde 9,8 olarak ölçüldü.

UYGUN DEĞİLDİR DİYENLER ÇOĞUNLUKTA

Ankete göre, "Bir generalin resmi araç ve üniformasıyla bir cemaatin merkezine gitmesi uygun mudur?" sorusuna "evet" yanıtı verenlerin yüzde 16.9'da kalırken, "hayır" yüzde 63.3 oldu. Kararsızların oranı ise yüzde 19.8 oldu.