AKP'den Osman Öcalan açıklaması: "Devletin bir devlet aklı olmalıdır"

AKP Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, seçim döneminde Abdullah Öcalan'ın "tarafsızlık" mektubunun okunması ve kırmızı bültenle aranan kardeşi Osman Öcalan'ın TRT’ye çıkarılmasıyla ilgili “Herkes bilir ki terörle mücadele eden devletin bir devlet aklı olmalıdır" dedi.

17 Şubat 2021 Çarşamba, 15:47
AKP'den Osman Öcalan açıklaması:
Abone Ol google-news

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AKP Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, seçim döneminde terör örgütü PKK'nin lideri Abdullah Öcalan'ın mektubu ve kırmızı bültenle aranan kardeşi Osman Öcalan'ın TRT’ye çıkarılmasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Meclis'te konuşan Yılmaz, "her ne zaman terörle ilgili bir konuşma olsa mutlaka, terörist başı Öcalan'ın 'tarafsızlık mesajı içeren mektubu' ile 'Kandil'i ve HDP'yi eleştiren Osman Öcalan'ın röportajı'nın gündeme getirildiğini anımsatıp şu ifadeleri kullandı:

"Şunu çok açıklıkla dile getirmeliyim: Herkes bilir ki terörle mücadele eden devletin bir devlet aklı olmalıdır. Devlet elbette terör örgütü mensupları arasındaki ikilikleri, ayrışmaları kullanır; bu, dünyanın her yerinde böyledir. Terörle mücadelede AK Parti hükûmetlerinin bir izahı vardır. Seçim öncesi böyle bir devlet aklının partiye zararı olabilir ancak 'önce milletim' diyen için partiye zarar gelmesinden çekinmez"

"CUMHURBAŞKANININ DANIŞMANIYLA GÖRÜŞTÜK"

Osman Öcalan, yerel seçimler öncesi tartışma yaratan programa ilişkin, "TRT’den teklif geldi. Türkiye basınına yaklaşımım her zaman olumlu olmuştur. Başka kanal olsaydı, yine görüşürdüm. Devlet görevlilerinden herhangi bir teklif gelmedi. İmamoğlu meselesini muhabir sordu. İmamoğlu gündemdeydi. Acil bir sorun olarak görüşümü dile getirdim. Kısa bir süre önce bir Cumhurbaşkanı danışmanıyla görüştük. Uzun bir görüşme oldu. PKK başta olmak üzere yaşanan durumlarla ilgili görüştük" demişti.