AKP'li başkandan BBP'yi şoke eden sözler: Cumhur İttifakı'nın dışında

BBP'den Cumhur İttifakı'nın adaylarına destek açıklaması gelmesine karşılık, AKP Hatay Büyükşehir Meclis grubu sözcüsü ve Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan’ın BBP’ye yönelik sözleri dikkat çekti.

18 Şubat 2019 Pazartesi, 16:48
Abone Ol google-news

<video:1254010>

Büyük Birlik Partisi (BBP) tarafından 30 büyükşehirde, büyükşehir belediye başkan adayı çıkarılmayacağı ve Cumhur İttifakı'nın adaylarına destek verileceği bildirildi.

<haber-dikey:1251906>

BBP'den yapılan yazılı açıklamada, BBP'nin, 16 Nisan 2017'deki referandumda ve 24 Haziran 2018'deki Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde Cumhur İttifakı'nın içinde yer aldığı hatırlatılarak, ittifakın "devletin bekası, ülkenin bütünlüğü, milletin istiklali ve istikbalini önceleyen" ruhuna destek verilmeye devam edileceği belirtildi.

“BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ BU SEÇİMDE İTTİFAKIN DIŞINDADIR”

Oda Tv'nin haberine göre; BBP'den Cumhur İttifakı'nın adaylarına destek açıklaması gelmesine karşılık, AKP Hatay Büyükşehir Meclis grubu sözcüsü ve Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan’ın BBP’ye yönelik sözleri dikkat çekti.

Mehmet Kalkan partililere yaptığı konuşmada, BBP'nin Cumhur ittifakı dışında olduğunu söyledi. Ayrıca Mehmet Kalkan kendisini konuşması süresince cep telefonuyla kayıt eden bir partiliye ise “Büyük Birlik Partisi bu seçimde ittifakın dışındadır” dedikten sonra el hareketiyle çekime son vermesini istedi.