Alonso ölümden döndü!

Formula 1 sezonunun ilk yarışı olan Avustralya Grand Prix'inde McLaren'ın ünlü pilotu Fernando Alonso geçirdiği kazada adeta ölümden döndü. Yara almadan kurutulan Alonso, "Şu an hayatta olduğum ve sizinle konuşabildiğim için çok şanslıyım" dedi.

20 Mart 2016 Pazar, 13:15
Abone Ol google-news

Formula 1 sezonunun ilk yarışı, Avustralya'nın Melbourne kentiyle aynı adı taşıyan 5 bin 303 metrelik pistte 57 tur üzerinden yapıldı.

Yarış esnasında Fernando Alonso’nun aracı frenleme bölgesinde Esteban Gutierrez’in aracının arkasına çarptı ve ikili pistte kayarken Alonsonun aracı pistte taklalar atıp parçalara ayrıldı. 17. turda meydana gelen kaza sonrası Alonso'nun otomobili tanınmaz hale geldi. Aracından çıkmayı başaran İspanyol sürücü, kazadan yara almadan kurtuldu.

Piste dağılan parçaların temizlenmesi için mücadeleye 20 dakika ara verildi. Güvenlik aracı eşliğinde geçilen bir turun ardından yarış yeniden başladı.

İspanyol pilotun aracının aldığı hasar öylesine büyüktü ki otoriteler kırmızı bayrak çekip yarışı durdurmak zorunda kaldı.

"ŞANSLIYIM!"

Kazadan sonra aracından kendisi çıkan Alonso BBC’ye yaptığı açıklamada kendisini şanslı hissettiğini söyledi.

“Gerçekten kötü bir kazaydı, Gutierrez’in aracının arkasındaydım ve çeşitli sebeplerden dolayı birbirimize girdik.

“Açıkcası şu an yaşıyorsam bunun sebebi FIA ve aldıkları güvenlik önemleridir bu sebeple onlara bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.”

Kazaya kimin sebep olduğu konusunda ise “Normal bir yarış kazası” demekle yetinen Alonso her iki aracında çok yüksek hızlarda olduğunu ve ufacık hataların bile büyük sonuçlar doğurabileceğini söyledi.

Alonso ayrıca sezonun ilk yarışında aracın böylesine hasar görüp ikinci yarış için yeni bir Güç Ünitesi kullanacak olmasının moral bozucu olduğunu ifade etti.

Fernando Alonso ölümden döndü!