Ankara'da yangın: 1 ölü

Ankara'nın Çamlıdere İlçesi'ne bağlı Eldelek Köyü'nde dün gece yarısı çıkan yangında 2 ev yandı. Eşi ve çocuklarını oturdukları Ankara'daki evlerine gönderen 45 yaşındaki Kemal Özdemir, uyuduğu evinde yanarak can verdi.

25 Temmuz 2015 Cumartesi, 12:19
Abone Ol google-news

Yangın, Çamlıdere'ye bağlı Eldelek Köyü'nde dün gece saat 01.00 sıralarında meydana geldi. Kemal Özdemir'e ait evde elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın, bir anda büyüdü ve bitişiğindeki diğer eve de de sıçradı. Yangına Çamlıdere, Kızılcahamam ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait itfaiye ekipleri müdahalede bulundu. Ancak çıkan yangında 2'şer katlı ve altı ahır olan asırlık ahşap evler, içindeki eşyalarla birlikte tamamen yandı. Eşi ve çocuklarını dün akşam saat 19.00 sıralarında oturdukları Ankara'daki evlerine gönderen Kemal Özdemir, kendisi ise sık sık uğradığı ve tavukçuluk yaptığı köy evinde kaldı. Özdemir, alevlerin arasında kaldığı ahşap evinde uyurken yanarak can verdi.
Yangında, Özdemir'in evinin yanında olan amcası Hüseyin Özdemir'e ait ev de tamamen yandı. Hüseyin Özdemir'in ailesiyle birilkte Ankara'da oturdukları, bu sırada evin boş olduğu, ancak eşyalarının yandığı tespit edildi. Yanan evinde can veren Kemal Özdemir'in naaşı, Cumhuriyet Savcısı'nın yaptığı inceleme sonucu otopsi için Ankara Adli Tıp kurumu'na gönderildi.