Ankaragücü'nden TFF'ye tepki

MKE Ankaragücü Kulübü Yönetim Kurulu, Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasında yarın Beşiktaş ile oynayacakları maçın Kayseri'ye alınması sonrasında bir açıklama yaptı.

23 Kasım 2018 Cuma, 17:02
Abone Ol google-news

Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasında Yenikent Stadı'nda oynanması planlanan MKE Ankaragücü-Beşiktaş maçının olumsuz saha şartları nedeniyle Kayseri Kadir Has Stadyumu'na alınmasına taraftarlar büyük tepki gösterdi. Yaşanan bu gelişme üzerine Ankaragücü taraftarları yanı sıra, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonsporlu taraftarlar da TFF'yi taraflı olmakla suçladı. Öte yandan MKE Ankaragücü Kulübü, resmi internet sitesinden bir açıklama yayımlayarak karara tepki gösterdi. 

Yapılan açıklama şu şekilde:

Spor Toto Süper Lig’in 13. haftasında Yenikent’te oynayacağımız Beşiktaş JK maçı Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Yenikent Stadyumu’nun saha zemininin futbol müsabakası oynamaya elverişsiz olması gerekçe gösterilerek maçın bu stadyumda oynanamayacağı kararı alınmıştır.  TFF, aldığı kararı resmi olarak kulübümüze tebliğ etmiştir. Ayrıca TFF, kulübümüze yapılan tebligatta müsabakanın 24.11.2018 Cumartesi günü (yarın) oynanabilmesi için acil olarak başka bir stadyum yeri tespit etmemizi istemiştir.

Sezon başından beri defalarca Yenikent Stadyumu’nda maç yaptık. Hiçbir şekilde, hiçbir maç arifesi bugün yaşanan olumsuz tablo ile karşılaşmadık. Maçın oynanmasına 1 gün kala daha önce hiç yapılmayan saha zemin kontrolünün yapılması ve kısa süre içerisinde rapor hazırlanarak müsabakanın oynanacağı yerin değiştirilmesi ve tarafımıza tebliğ edilmesi oldukça manidar ve düşündürücüdür!

TFF’nin almış olduğu karar üzerine Yönetim Kurulumuz toplanmış, taraftarlarımızın da hassasiyetini göz önünde bulundurarak bir karara varmıştır.

Toplantıda maça çıkmama gibi hassas konular da değerlendirilmiştir. Maça çıkmamamız halinde alacağımız puan silme ve para cezaları göz önünde bulundurularak camiamıza karşı olan sorumluluk bilinci ile maçın Kayseri Kadir Has Stadyumu’nda oynanmasına karar verilmiştir.

Yönetim Kurulumuz yukarıda da belirttiğimiz gibi taraftarlarımızın hassasiyeti doğrultusunda maçın öncelikli olarak Bursa’da oynanması için girişimlerde bulunmuş, Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu’nun bakımda olması nedeniyle bu girişimden sonuç alınamamıştır. Bu çerçevede Kayseri Kadir Has Stadyumu zorunlu olarak tercih edilmiştir.

Daha önce alınan biletler Kayseri Kadir Has Stadı’nda geçerli olamamakla birlikte taraftarlarımızın müsabaka için yeniden Passolig üzerinden bilet almaları gerekmektedir.

Taraftarlarımızın mağdur olmaması adına yarın oynanacak müsabakada tüm tribünlerin bilet fiyatları 5 TL, VIP tribün bilet fiyatı ise 50 TL olarak belirlenmiştir.

Daha önceden bilet alan taraftarlarımızın bilet ücretleri Passolig kartlarına Pazartesi günü itibari ile iade edilecektir.

Yönetim Kurulumuz, müsabakanın güvenli bir şekilde oynanabilmesi için gayret gösterip herhangi bir olumsuz vaka yaşanmaması için çaba sarf edecektir.

Kombine aktarımları geçerli olacaktır.

Not: Bilet satışı yeri ve saati kulübümüzün resmi sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

MKE ANKARAGÜCÜ SPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULU