Atatürk heykelini söktükleri yetmedi... Bir de alay ettiler

Rize'de Atatürk heykelini söken işçilerin, heykeli söktükten sonra alay ederek çektirdiği fotoğraflar ortaya çıktı. Heykeli söken bir işçi, çektirdiği fotoğrafı "İşte yeni atanız" notuyla paylaştı.

26 Aralık 2016 Pazartesi, 17:42
Abone Ol google-news

Rize Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydan'ında bulunan Atatürk anıtı, geçen hafta Rize Valiliği önüne taşımıştı. Anıtın taşınması tepkilere neden olmuştu.

Heykeli söken işçilerin dalga geçen fotoğrafları ortaya çıktı. Atatürk heykelini söken işçiler, fotoğraf çekerek sosyal medyada "İşte yeni atanız" notuyla paylaştı.

UTANMAZLAR

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflarda bir işçinin heykel söküldükten sonra zafer pozu verdiği görülüyor. O pozlar sosya medyada "İşte yeni atanız" notuyla paylaşıldı.

Özkan attığı tweette fotoğrafları şu notla paylaştı:

"Rize'deki Atatürk heykelini yıkıp zafer pozu verdiler. Rize Belediye Başkanı işbirlikçileri acilen görevden alınsın. Rize'de Atatürk heykelini yıkıp zafer pozu vermek yetmezmiş gibi bir de 'işte yeni atanız' diye utanmazca paylaşmışlar. Savcılar göreve!"

Sosyal medyada tepkilere neden olan o paylaşım şöyle: