Aziz Yıldırım KFY’yi de sildi

GFB’ye destek veren grubun kombineleri iptal oldu, kart iadelerinin sayısı 800’ü bulacak.

10 Kasım 2014 Pazartesi, 17:05
Abone Ol google-news

Fenerbahçe - Çaykur Rize maçına damgasını vuran kombine bilet iptali olayının perde arkası belli oldu.

Sezon başında, ‘muhalif ses olarak’ görülen ve Alex’in gönderilmesi başta olmak üzere birçok uygulaması nedeniyle başkan Aziz Yıldırım’ı protesto eden GFB (Genç F.Bahçeliler) grubuna bilet satmayan F.Bahçe yönetimi, bu ekibe sahip çıkan KFY’ye de (Kalbi F.Bahçe için Atanlar) kombine vermek istemedi. Ancak biletlerini geçen yıldan kapatan bu grup, GFB’ye yapılan ayrımcılığı G.Birliği maçında protesto etti. Bunun üzerine Aziz Yıldırım yönetimi Maraton üst H’de yer alan protestocu grubun biletlerini iptal etti. İlk planda 400 kartın iptal olduğu, 450 kişilik bir grup için de benzeri uygulamaya gidildiği öğrenildi.

Yaklaşık 1 milyon TL’yi (tanesi 1.300 TL) de kart sahiplerine iade etmesi beklenen yönetim kurulunun bu tutumu taraftar grupları arasında tepkiyle karşılandı. Kartları iptal edilenlerin önümüzdeki günlerdeki bir maçta topluca protesto yapacağı da öğrenildi.

Yönetimden savunma

F.Bahçe, önceki gün Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanan Çaykur Rize maçında Maraton üst tribünü ‘H’ blok kombine kartlarının iptal edilmesiyle ilgili bir açıklama yaptı.

Sarı - Lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “8.11.2014’te oynanan F.Bahçe - Çaykur Rizespor müsabakasından kısa bir süre önce gerek müsabaka güvenliği ve gerekse tribündeki şiddet olaylarına yönelik kulübümüze ulaşan istihbarat bilgileri doğrultusunda, Şükrü Saraçoğlu Stadyumu Maraton üst tribünü ‘H’ blok kombine kartlarının ihbara konu olan bölümü, kulübümüzce yasal düzenlemeler tahtında iptal edilmiştir. Öncelikle belirtmek isteriz ki F.Bahçe’nin attığı gole sevinmemekle birlikte F.Bahçeli taraftarların sevinmesine dahi engel olan; futbolcularımıza, teknik heyetimize ve başkanımıza her türlü hakaret içeren tezahüratı yaparak tribünlerde yaratmaya çalıştıkları kaos ve kargaşa ortamından beslenen bu suç grubunun stadımıza alınmaması yolundaki kararlılığımız tamdır. F.Bahçe’nin başarısı doğrultusunda alınan bu önlem ve tedbirlerden olumsuz yönde etkilenen taraftarlarımızın tüm mağduriyetleri kulübümüz tarafından giderilecektir. Bilinmesi gereken husus sezon öncesi Maraton üst ‘H’ bloğun kombine satışlarının güvenlik önlemleri nedeniyle kulübümüzce askıya alındığı, bununla birlikte Adem Köz isimli şahsın imzası ve kefaleti doğrultusunda kulübümüze sunduğu 443 kişilik liste dahilinde bu bloktan satış yapıldığı ve bu satışı yapılan kombinelerin yer aldığı bloktan G.Birliği müsabakasının 23. dakikasında F.Bahçeli futbolculara, teknik heyete ve başkanımıza çirkin ve kötü tezahüratlarda bulunulduğu ve hatta takımımızın attığı gole sevinen taraftarlarımıza karşı bu kişilerce şiddet uygulandığı tespit edilmiştir. Yapılan araştırmalar sonucu söz konusu kombinelerin bir kısmının gerçek sahipleri tarafından kullanılmadığı, F.Bahçe ve F.Bahçe tribünlerini provoke etmek isteyen aynı küçük grup tarafından ele geçirildiği anlaşılmıştır. Kulübümüzün bu konudaki tedbir ve tasarruflarının aynı kararlılıkta devam edeceğinin bilinmesinin yanı sıra bu konudaki gerekli ve kapsamlı bilgilendirme ve açıklamalar hafta içinde F.Bahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım tarafından kamuoyuyla bizzat paylaşılacaktır” denildi.