Bahçeli: 1937'de başlatılan devlete karşı isyandır, katılanlar da teröristtir

MHP lideri Devlet Bahçeli, Tunceli'de... Bahçeli'nin gelişi öncesinde kentte olaylar çıktı. Valilik binası önünde konuşan Bahçeli, "1937 isyandır, katılanlar teröristtir" dedi.

28 Kasım 2014 Cuma, 10:47
Abone Ol google-news

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Tunceli ziyareti başladı. Bahçeli'nin ziyareti öncesi kentte OHAL görüntüleri var... Binlerce polis kentte kritik noktalara konuşlandırılırken, Atatürk Mahallesi'nde olaylar çıktı.

Bahçeli'ye Tunceli'de protesto - VİDEO

1937-38'DE DERSİM'DE NE OLDU

TUNCELİ'DEN İLK FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...

Protestocular ile MHP'lilerin karşılıklı sloganları sonrası polis protestoculara müdahale etmeye başladı. Protestocular valilik binasına yürümek istiyor. Bu arada polisin AKP binasını koruma altına aldığı görülüyor.

BAHÇELİ: 1937 DEVLETE KARŞI İSYANDIR, KATILANLAR TERÖRİSTTİR

Devlet Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

İşte Tunceli'deyim. İşte Türk milletinin güzide evlatlarıyla bir aradayım. Devlet, devletiyle, devlet milletiyle Tunceli'dedir. Bizim vatan topraklarında gidemeyeceğimiz bir yer yoktur. Çünkü biz Türkiye'yiz. Çünkü hepimiz büyük Türk milletinin onurlu evlatlarıyız.

CHP'li Aygün'den Bahçeli'nin konuşmasına sert tepki


Bahçeli: İşte Tunceli'deyim - VİDEO


Sayın Davutoğlu öğrenmediyse buradan kendisine hatırlatıyorum. MHP'de mangal gibi yürek, devasa bir cesaret vardır. Biz ne insanımızdan, ne vatanımızdan vazgeçeriz. Biz ne ihanetten korkar ne de haram yiyenlerden çekiniriz.

Geçmişte yaşananları bugüne getirip özür lobisi kurmanın faydası olmaz. 1937'de başlatılan devlete karşı isyandır. Katılanlar da teröristtir.

Elinde silahla dağda gezen topraklarımızdan pay kapmak isteyen masum vatandaşlarımıza kasteden hiçbir bedbaht mazlum görülemeyecektir. Bunların özürler dilenerek, hürmet ve hayranlıkla yad ettiğimiz evladı Kerbela’dan addedilmesi hakarettir.

Bahçeli Tunceli Valiliği'ne geldi - VİDEO