Başbakanlık'tan Kılıçdaroğlu açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesinden sonra yapılan açıklamada, "Ülkemizi ve milletimizi hedef alan, demokrasimize ve huzurumuza kasteden terör eylemlerine karşı ortak bir duruş geliştirmenin önemi ele alınarak terörle ve teröristle mücadelenin hukuk içinde, kararlılıkla ve çok boyutlu olarak sürmesinin gerekliliği vurgulanmıştır" denildi.

11 Ekim 2015 Pazar, 18:02
Abone Ol google-news

 Başbakanlık Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, Ankara'da dün  gerçekleşen terör eylemi sonrasında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Meclis'te grubu  bulunan iki partinin genel başkanına yaptığı çağrıya olumlu yanıt veren  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile saat 15.00'te  Çankaya Köşkü'nde bir görüşme gerçekleştirdiği belirtildi.
 
Açıklamada, "Görüşmede menfur terör saldırısının halkımızı derinden  üzüntüye sevk ettiği bir kez daha vurgulanarak terör eylemlerinin kaynağı, amacı  ve hedefi ne olursa olsun topyekun lanetlenmesi gerektiğinin altı çizilmiştir"  ifadesi kullanıldı.
 
"Ülkemizi ve milletimizi hedef alan, demokrasimize ve huzurumuza  kasteden terör eylemlerine karşı ortak bir duruş geliştirmenin önemi ele alınarak  terörle ve teröristle mücadelenin hukuk içinde, kararlılıkla ve çok boyutlu  olarak sürmesinin gerekliliği vurgulanmıştır" denilen açıklamada, şunlar  kaydedildi:
 
"Görüşmede, olayın akabinde devlet birimlerinin yürüttüğü çalışmalar  hakkında bilgi paylaşımında bulunulmuş, terör eyleminin tüm yönleriyle  aydınlatılması ve faillerin hukuk önünde hesap vermesi için yapılan çalışmaların  ivedilikle sonuca ulaşmasının önemi kaydedilmiştir.
 
DİYALOG VE BİLGİ ALIŞVERİŞİ İÇİNDE...
 
Bu çerçevede bundan sonraki süreçte gelişmelerle ilgili yakın diyalog  ve bilgi alışverişi içinde olunması kararlaştırılmıştır.
 
Milletimizi topyekun büyük bir acıya sevk eden bu hain saldırı  karşısında tüm partilerin, sivil toplum örgütlerinin ve medyanın sorumlu ve  yapıcı bir dayanışma içinde olması gerektiği kanaati paylaşılarak, yaşanan menfur  hadiselerin demokrasimize ve seçim güvenliğine yönelik bir tehdit oluşturmaması  gerektiği ifade edilmiştir.
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun çağrısı üzerine gerçekleşen görüşmede tüm  toplum kesimlerinin bu tür olaylara karşı yek vücut olarak dayanışma  sergilemesinin önemi vurgulanmıştır."