Başsavcılıktan Adil Öksüz iddiasına yalanlama

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, AKP Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ile İlkadım İlçesi'nin AKP'li Belediye Başkanı Erdoğan Tok hakkında, bir gazetede yer alan "Adil Öksüz'ün kaçırılmasına yardım ettiler" şeklindeki haberin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

26 Mart 2017 Pazar, 19:11
Abone Ol google-news

Aydınlık gazetesinin manşetinde bugün yer alan, AKP Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ile Samsun'un merkez İlkadım İlçesi'nin AKP'li Belediye Başkanı Erdoğan Tok hakkındaki "Adil Öksüz" haberi ile ilgili Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yazılı açıklama yapıldı.

Resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, şöyle denildi:

"26 Mart 2017 tarihli Aydınlık Gazetesinde yer alan 'Adil Öksüz’ü AKP’li Vekil Kaçırdı' başlıklı haberle ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirmek açısından aşağıdaki açıklamanın yapılmasına İhtiyaç duyulmuştur. Söz konusu gazetede yer alan haberdeki 'Adil Öksüz'ün Samsun’dan yurt dışına kaçtığı, bu kaçışa Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ile Samsun İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un yardım ettikleri, yine Erdoğan Tok’un bu konuda Başsavcılığımızca ifadesinin alındığı, mobese görüntülerinin bulunduğu' şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Cumhuriyet Başsavcılığımızca doğrudan veya başka yer Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatı ile Adil Öksüz isimli darbe teşebbüsüne iştirak ve FETÖ/PDY terör örgütü üyeliği suçlarının şüphelisi olan şahsın olası yurt dışına kaçması ile ilgili bir soruşturma yapılmadığı gibi, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un ifadesinin alınması da söz konusu değildir. Bu konuda Başsavcılığımızca yapılmış adli bir işlem yoktur, mobese kaydı ve buna dair bir görüntü de bulunmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Adil Öksüz'le ilgili çarpıcı iddia: AKP'li vekil ve başkanın adı geçiyor, MOBESE görüntüleri var