Batman Belediyesi Eş Başkanı Gülistan Akel gözaltına alındı

Batman'da Abdullah Öcalan için düzenlenen 'Öcalan'a Özgürlük' kampanyası için evleri gezerek imza toplayan Belediye Başkan Yardımcısı Gülistan Akel ile 2 Belediye Meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. Mardin'in Kızıltepe ilçesinde ise Belediye Başkanı İsmail Ası ile yardımcısı Leyla Salman aynı gerekçeyle gözaltına alındı.

05 Ocak 2015 Pazartesi, 23:36
Abone Ol google-newsBatman'da Abdullah Öcalan için düzenlenen 'Öcalan'a Özgürlük' kampanyası nedeniyle Kültür mahallesinde evleri gezerek imza toplayan Batman Belediye Başkan Yardımcısı Gülistan Akel ile aralarında belediye meclis üyeleri Hülya Baltaş ve Hamide Çelik'inde aralarında bulunduğu 9 kişi, haklarında şikayet olduğu gerekçesiyle polis tarafından gözaltına alındı. Kültür mahallesinde polis tarafından gözaltına alınan Belediye Başkan Yardımcısı Gülistan Akel ile 9 kişi Batman Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra Terörle Mücadele Şube Ekiplerince Batman Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Belediye Başkan Yardımcısı ve aralarında 2 belediye meclis üyesinin de bulunduğu 9 kişinin gözaltına alındığını öğrenen partililer ise Batman Emniyet Müdürlüğü önünde toplandı. Belediye Başkan Yardımcısı Gülistan Akel ile 9 kişinin Batman Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusu devam ediyor.


KIZILTEPE'DE BELEDİYE BAŞKANI VE YARDIMCISI DA GÖZALTINA ALINDI

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Abdullah Öcalan'a özgürlük için başlatılan imza kampanyasına destek verdikleri gerekçesiyle Belediye Başkanı İsmail Ası ile yardımcısı Leyla Salman polis tarafından gözaltına alındı. İlçenin TOKİ evleri mevkiinde kampanya ile ilgili çalışma yürüttükleri öğrenilen Belediye Başkanı İsmail Ası ile Leyla Salman haklarında ihbar olduğu gerekçesiyle polis tarafından gözaltına alındıktan sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Belediye Başkanı İsmail Ası ile yardımcısı Leyla Salman'ın Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorguları sürüyor.

KIZILTEPE BELEDİYE BAŞKANI VE YARDIMCISI SERBEST BIRAKILDI


Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Adullah Öcalan'a özgürlük için başlatılan imza kampanyasına destek verdikleri gerekçesiyle TOKİ Evleri mevkiinde gözaltına alınan Belediye Başkanı İsmail Ası ile Leyla Salman, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgularının ardından serbest bırakıldı