Beşiktaş ve Fenerbahçe'yi üzen Robben açıklaması!

Adı uzun süredir Beşiktaş ve Fenerbahçe ile anılan Hollandalı yıldız Arjen Robben ile kulübü Bayern Münih masaya oturuyor.

31 Mayıs 2016 Salı, 09:26
Abone Ol google-news

Almanya Bundesliga şampiyonu Bayern Münih'te, sözleşmelerinin bitimine 1 yıl kala Arjen Robben ve Frank Ribery'nin sözleşmelerinin uzatılacağı açıklandı. 

Konuyla ilgili açıklama Bayern Münih Başkanı Karl-Heinz Rummenigge'den geldi. Rummenigge, Kicker dergisine, önümüzdeki aylarda iki oyuncuyla da sözleşme yenileneceğini açıkladı.

Ağustos 2009'da Real Madrid'den Bayern Münih'e gelen 32 yaşındaki Arjen Robben ile 2007 Haziran ayında Marsilya'dan transfer edilen 33 yaşındaki Ribery'nin yeni sözleşme için biraz beklemeleri gerektiğini söyleyen Rummenigge, "İki oyuncunun da Haziran 2017'de sözleşmeleri bitecek. İkisinin de saha içinde ve saha dışında ne kadar önemli oyuncular olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak yeni sözleşme için ikisinin de biraz sabırlı olmaları lazım. 30 yaşın üzerindeki oyuncuların yeni sözleşme için biraz beklemesi de normal" dedi.

Arjen Robben ile Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin ilgilendiği iddia edilmiş hatta iki kulübün sık sık transfer girişimlerinde bulunduğu öne sürülmüştü.