Beşiktaş'a yeni tesis... Süleyman Seba'nın hayali gerçekleşiyor

Şan Ökten Sporcu Kamp Eğitim Merkezi'nin projesine Büyükşehir'den onay çıktı. Seba'nın Beşiktaş’a kazandırdığı arazinin üzerine yapılacak muhteşem tesis 12 ayda tamamlanacak.

28 Ocak 2016 Perşembe, 10:35
Abone Ol google-news

1984 yılında merhum Başkan Süleyman Seba tarafından 49 yıllığına Beşiktaş’a kazandırılan Fulya Şan Ökten Tesisleri'nin harabe hali efsane başkanın en çok üzüldüğü konulardan biriydi.

Fikret Orman başkan olduktan sonra buranın modernize edilmesi için çalışmalar başladı. Projeler hazırlanıp İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beşiktaş Belediyesi'ne gönderildi.

Ve çarşamba günü müjdeli haber geldi. Onaylanan projenin temel atma töreni Bu Cuma günü saat 13.00’te gerçekleştirilecek.

6 BİN METRE ALANI VAR

Yeni yapılacak Şan Ökten Sporcu Kamp Eğitim Merkezi aynı isimle hizmete sunulacak. Çok amaçlı ve kulüp ihtiyaçlarına yönelik kullanılacak olan tesisin 12 ay içinde tamamlanması planlanıyor. Toplam 6.000 m2 alanlı yeni binanın dışı cam kaplama olacak. Şan Ökten Sporcu Kamp Eğitim Merkezi projesi tamamlandığında Beşiktaş bu konudaki eksiğini de tamamlamış olacak.