Beşiktaş'tan Ozan için 7 milyon Euro

Beşiktaş, Bursasporlu Ozan Tufan'ın transferi için daha önce yaptığı teklif artırdı: 7 milyon Euro...

10 Ağustos 2015 Pazartesi, 12:36
Abone Ol google-news

Beşiktaş, teknik direktör Şenol Güneş'in ısrarla istediği Ozan Tufan için teklif artırdı. Siyah-beyazlılar, Mustafa Pektemek artı 5 milyon Euro'luk teklife sıcak bakmayan Bursaspor'a 7 milyon Euro'luk teklifle gitti.

Bursasporlu Ozan Tufan'ı renklerine katmak için çabalarını sürdüren Beşiktaş, Mustafa Pektemek, İsmail Köybaşı, Necip ve Ömer Şişmanoğlu artı para teklif ederken, oyuncuların buna yanaşmaması üzerine taktik değiştirdi. Son olarak Bursaspor'a Mustafa Pektemek artı 5 milyon Euro öneren Beşiktaş, bunun da kabul edilmemesiyle birlikte teklifini 7 milyon Euro'ya çıkardı.

Transfer döneminde Şenol Güneş'in tek Ozan Tufan'ı istemesi, genç oyuncunun da Şenol Güneş'e sıcak bakması teklifteki artışta etkili oldu. Beşiktaş'ın teklifte artışa gitmesi üzerine Bursaspor bu rakamı düşünmeye başladı. Timsah'ın bonservis bedelini peşin istemesi; Beşiktaş'ın taksitlere bölmek istediği öğrenildi.

Ozan Tufan'ın menajeri ise herhangi bir ön protokol olmadığını açıklarken, Bursaspor'un bir kulüple anlaşmasını beklediklerini ve ondan sonra anlaştığı kulüple masaya oturacaklarını kaydetti.

TEKLİF UEFA KRİTERLERİNE UYGUN
Beşiktaş'ın Ozan için 7 milyon Euro teklif etmesi, siyah beyazlıların UEFA ile yaptığı mali kriter anlaşmasını akıllara getirdi. Anlaşmaya göre Beşiktaş bu transfer döneminde oyuncu satışı gerçekleştirmeden sadece 3.5 milyon Euro bonservis bedeli harcaması yapabilecekti. Demba Ba'dan 13 Milyon Euro, Atınç Nukan'dan ise 5 milyon Euro gelir elde eden siyah beyazlılar, toplamda 21 milyon Euro harcama hakkına sahip oldu. Şimdiye kadar Quaresma için 1.2 milyon Euro, Rhodolfo için de 3.3 milyon Euro ödeyen yönetim, 16.5 milyon Euro daha kullanabilir. Bu durumda Ozan Tufan için Bursaspor'a 7 milyon Euro verilmesi UEFA ile yapılan anlaşmanın sınırları içerisinde gerçekleşmiş olacak.

Bursa Hakimiyet Gazetesi Spor Müdürü Süha Gürsoy, NTV Spor'da yayınlanan Spor Servisi programında teklifi oyuncunun menajeri Ahmet Bulut'un yönetime ilettiğini açıkladı. Gürsoy, "Beşiktaş'ın Ozan Tufan için 7 milyon Euro teklif ettiği doğru. Ahmet Bulut, Bursaspor kulübüne bir ziyarette bulundu. Ozan'ın takımda kalınması için ücret yenileme istedi. Bu olmayınca da Beşiktaş'ın 7 milyon Euro teklifini iletti" dedi.