Binali Yıldırım ve eşi koronavirüse yakalandı

Eski Başbakan, AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, sosyal medya hesabından eşi Semiha Yıldırım ile birlikte koronavirüse yakalandığını duyurdu.

03 Eylül 2020 Perşembe, 14:03
Binali Yıldırım ve eşi koronavirüse yakalandı
Abone Ol google-news

AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım koronavirüse yakalandı. Yıldırım " Vücut kırgınlığı nedeniyle bu sabah Semiha Hanım ile birlikte Ankara Şehir Hastanesi'ne başvurduk. Yapılan tetkikler sonucu Covid-19 testimizin sonucu pozitif çıkmıştır." açıklamasında bulundu.

"COVİD-19 TESTİMİZİN SONUCU POZİTİF"

Binali Yıldırım, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Vücut kırgınlığı nedeniyle bu sabah Semiha Hanım ile birlikte Ankara Şehir Hastanesi'ne başvurduk. Yapılan tetkikler sonucu Covid-19 testimizin sonucu pozitif çıkmıştır.

Durumumuz iyi, herhangi bir olumsuzluk yok. Doktorlarımız, süreci evde geçirmemizi uygun gördüler. Vatandaşlarımızdan TMM kuralına riayet etmelerini özellikle istirham ediyoruz. Dua eder, dua bekleriz."


BAKAN KOCA'DAN BİNALİ YILDIRIM AÇIKLAMASI

Koronavirüse yakalanan Yıldırım çifti hakkında sosyal medya hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Binali Yıldırım Bey ve kıymetli eşi Semiha Hanım’ın Ankara Şehir Hastanemizde yapılan tetkiklerinde COVID-19 testleri pozitif çıkmıştır. Şu an için durumları iyi ve kendilerini evde tedavileri için hastanemizden uğurladık. Gücümüz tedbir almaya ve sevdiklerimizi korumaya yeter"dedi.