Bursa'da tabut cezaevine girdi

Bir süredir uygulamada olan, tutuklu ve hükümlülerin yaşamını yitiren yakınlarının cenaze törenlerine özel izinle götürülmesi yöntemine sıra dışı bir alternatif geldi. Bursa'da öldürülen Sinan Y'nin cenazesi, 2 kişiyi öldürmek suçundan tutuklu bulunan kardeşi Deniz Y'nin son kez görmesi için Bursa H Tipi Cezaevi'ne götürüldü.

11 Mart 2016 Cuma, 19:52
Abone Ol google-news

Bursa ’nın merkez Osmangazi İlçesi Gökçeören Köyü’nde tabancayla öldürülen 32 yaşındaki Sinan Y. ile 27 yaşındaki Erhan Ö. cinayeti ile ilgili soruşturma sürüyor. Bursa Adli Tıp Kurumu’nda otopsisi yapılan Erhan Ö’nün cenazesi Batman’a, Sinan Y.’nin cenazesi ise önce 2 kişiyi öldürmek suçundan tutuklu bulunan kardeşi Deniz Y’nin son kez görmesi için Bursa H Tipi Cezaevi ’ne götürüldü. Deniz Y’nin son kez tabutta gördüğü Sinan Y.’nin cenazesi, toprağa verilmek üzere Aydın’a gönderildi.


Merkez Osmangazi İlçesi’ne bağlı Gökçeören Köyü’nde çarşamba sabahı ormanlık alana giden köylüler, yol kenarında tabanca ile öldürülen iki erkek cesedini yan yana görünce jandarmaya haber vermişti. Olay yerinde inceleme yapan jandarma, kimliklerinden öldürülen kişilerin Sinan Y. ve Erhan Ö. olduğunu belirlemiş, cesetler savcının incelemesinin ardından otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırılmıştı.