CHP Mitingine Ceren damgası

Almanya'nın Düsseldorf kentinde dün gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) mitinginde, CHP Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Teşkilatı Gençlik Kolları'nda görevli olan siyaset bilim öğrencisi Ceren Sarıyar, adeta damgasını vurdu.

26 Nisan 2015 Pazar, 15:43
Abone Ol google-news
Düsseldorf'un ünlü salonu ISS Dome'de binlerce CHP destekçisinin katılımıyla gerçekleştirilen mitingde, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun kürsüye gelmeden önce CHP Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Teşkilatı Başkanı Cemal Bulut ve Gençlik Kolları adına siyaset bilimci öğrenci Ceren Sarıyar, birer konuşma yaptı. Kürsüde uzun bir metinle konuşan 24 yaşındaki Ceren Sarıyar, Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra salonu dolduran binlerce CHP'liden bol bol alkış aldı.

CEREN'E ÖVGÜ
Daha sonra kürsüye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Gençlik kollarından Ceren arkadaşımız konuştu, son derece duyarlı, son derece güzel konuşmaydı, o'nun şahsında Almanya'daki bütün gençleri kucaklıyorum. Sizler bizim umudumuzsunuz, bizim geleceğimizsiniz“ sözleriyle genç Ceren Sarıyar'a övgüler yağdırdı. ”Siz mutlu olduğunuz zaman, emin olun biz Türkiye'de mutluyuz. Siz huzurlu olduğunuz zaman, biz Türkiye'de huzurluyuz. Şunun altını özenle çizmek istiyorum, biz sosyal demokrat bir partiyiz, insanı siyasetin odağına koyan bir partiyiz. İnsanın mutluluğu için çalışan bir partiyiz, o nedenle Almanya'dan Sosyal Demokrat Parti(SPD) ile iş birliğimiz çok önemli. Onlar sizlerin mutluluğu için çalışıyorlar, biz de onlara destek veriyoruz“ sözleriyle de salonda bulunan destekçilerini selamlayan Kılıçdaroğlu, gençlere ”kotayı az buluyorsanız, gelin partiye üye olun kotayı yükseltelim“ çağrısı da yaptı.