CHP’den 'tezkere' açıklaması: Destek veririz

CHP'li Engin Altay, "Tezkere TSK'nın elini güçlendirecekse destekleriz" dedi.

22 Eylül 2017 Cuma, 12:03
Abone Ol google-news

AKP Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, dün, Meclis’in 23 Eylül Cumartesi günü ‘Irak gündemi’yle olağanüstü toplanacağını açıklamıştı. Meclis oturumunda, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon yapması için hükümete verilen izni bir yıl daha uzatan tezkerenin görüşülmesi bekleniyordu.

Erdoğan Reuters'a konuştu: İdlib'e asker göndereceğiz

Irak tezkeresi için Meclis olağanüstü toplanıyor

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, konuya ilişkin bir açıklama yaptı, "Tezkere, terörle mücadelede TSK'nın elini güçlendirecekse destekleriz" dedi.

Meclis’teki olağanüstü toplantı Kuzey Irak tezkeresi ve referandum gündemiyle gerçekleşecek. Toplantıda hükümete sınır ötesi askeri harekat yetkisi veren tezkerenin süresinin uzatılması planlanıyor.

 KILIÇDAROĞLU: İÇERİĞİNİ BİLMEDEN YORUM YAPMAK DOĞRU DEĞİL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün akşam katıldığı bir televizyon programında, tezkere ile ilgili olarak "Bölgedeki çalkantı derinleşerek devam ediyor. Dolayısıyla tezkerenin önemi ortadan kalkmış değil. Yeni bir tezkere getirecekler. Tabi içeriğini bilmeden bir yorum yapmak doğru değil. Önümüzdeki sürece bakacağız. MGK kararları yansıyabilir. Biz Irak'ın toprak bütünlüğünden yanayız. Irak ve Suriye parçalanmamalı. Kanlı olaylara neden olabilir. Barzani'yi sağduyuya davet ediyoruz. Biz doğru bulmuyoruz" açıklamasını yapmıştı. açıklamasını yapmıştı.