Davutoğlu'ndan flaş koalisyon açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Darülaceze'de katılacağı iftar yemeği öncesinde açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, koalisyon konusunda kimseye kapılarını kapatmadıklarını söyledi.

21 Haziran 2015 Pazar, 20:48
Abone Ol google-news

Başbakan Davutoğlu koalisyon tartışmalarına ilişkin açıklamasında, "Bizim kapımız herkese açık. Herkesle her şeyi konuşuruz" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Darülaceze'de katılacağı iftar yemeği öncesinde açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu'nun açıklamaları özetle şöyle:

"Bizim kapımız herkese açık. Herkesle her şeyi konuşuruz. Muhalefet parti liderlerinin açıklamalarına bakıldığında iktidar paylaşımı varmış gibi görünüyor. Bu doğru bir tavır değil. Şunu açık bir şekilde söyleyeyim.

Biz resmi görev tevdi edildiği zaman kapımız istişarelerimiz herkese açıktır. Bütün genel başkanlarla tam bir açık yüreklilikle konuşacağım. Bunun dışında çıkan tüm haberler yorumdur. Benim zikretmediğim hiçbir görüş AK Parti'nin görüşü sayılmaz.

Bunu dışında çıkan haberlerin tümü yorumdan ibarettir. Salı günü, yeminle arkadaşlarımız kutsal göreve başlayacak. Hiçbir kimseye kapımızı kapatmadık. 'AK Parti şununla anlaştı' gibi haberler sadece temenni ve yorumdan ibarettir. Bu konularla ilgili gerekli açıklamaları ben yaparım."