Demba Ba ve Ersan'a teklif var

Beşiktaş'a son teklif Ersan Gülüm için geldi. Futbol komitesi Çin ve İspanya'dan teklif alan Ersan için teknik heyetin raporu doğrultusunda karar verecek.

18 Haziran 2015 Perşembe, 10:13
Abone Ol google-news

Geçen sezon UEFA Avrupa Ligi'nde başarılı bir grafik çizen ve son 16 takım arasına kalan siyah beyazlı takımın oyuncularına teklifler gelmeye devam ediyor.

Yeni sezon öncesi Demba Ba, Gökhan Töre, Oğuzhan Özyakup, Pedro Franco, Veli Kavlak, Olcay Şahan ve Tolgay Arslan için farklı kulüpler Beşiktaş'ın kapısını çaldı.

Özellikle Demba Ba konusunda ciddi olan Çin ve Katar'dan bazı kulüplerin, 15 milyon euro'ya yakın bir bedeli gözden çıkardığı ifade edildi. Futbol komitesi başkanı Ahmet Nur Çebi, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada teklifleri doğrulerken ve yönetim kurulunun oyunculara gelen talepleri değerlendireceğini söylemişti.

Beşiktaş'ta teklif alan isimler arasına son olarak Ersan Gülüm de katıldı. 28 yaşındaki defans oyuncusu için Çin ve İspanya'dan iki kulüp Beşiktaş ile temasa geçti. Gelen tekliflerin 4 milyon euro seviyesinde olduğu ifade edilirken, yönetim, Ersan konusunda teknik direktör Şenol Güneş'in isteği doğrultusunda hareket edecek.

Tecrübeli teknik adamın, Ersan'ın satışına onay vermesi durumunda siyah beyazlı kulüp 28 yaşındaki futbolcu ile yollarını ayıracak.