Denizli: "8 stoperle de oynasanız..."

Lazio karşılaşması sonrası açıklamalarda bulunan Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, kısıtlı kadro ile mücadele ettiklerini dile getirerek, "8 stoperle de oynasanız, kimle oynadığınız değil, ne oynadığınız önemlidir" dedi.

19 Şubat 2016 Cuma, 01:00
Abone Ol google-news

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, 1-1 biten Lazio karşılaşması sonrası konuştu.

Kadro seçimi hakkında açıklamalarda bulunarak sözlerine başlayan Denizki,
"Belki bu kadro bazıları için sürpriz olabilir ama bu kadroyla biz 4 gündür idman yapıyoruz. Lazio'yu analiz ettiğim zaman bu kadroyla oyuna başlamaya karar verdik. Oyunda kritik pozisyonlar var. Fizik kondisyonu iyi olan bir takıma karşı çok iyi mücadele ortaya koyduk. Yediğimiz gol bizi oyundan düşürdü. Tur umudumuz bu maçtan önce neyse, bu maçtan sonra da devam ediyor. Elimdeki kadroyu en sağlıklı bir şekilde değerlendirmek durumundayım. İki maçın sonunda atlanacak bir tur var. Burada 1-0 ile geçseydik, rahat ve huzur içinde gidecektik. Galatasaray'ın korkacağı hiçbir maç olmaz. Bu kısıtlı kadro ile böyle bir maç trafiğinde bir maça daha çıkacağız. Özellikle ön tarafta kadromuzu farklı bir şekilde kullanmaya çalışıyoruz" dedi.

"TARAFTARIN SNEIJDER'E SEVGİSİ GÜZEL"

Wesley Sneijder'i oyundan alması nedeniyle taraftar tarafından protesto edildiğine dair soruya Mustafa Denizli, "Protestoların değişiklikle ilgisi yok. Taraftarın Sneijder'e gösterdiği sevgi çok güzel. Wesley'nin pozisyonunu değiştirerek oynadık. Takım arkadaşlarına yardım ederek oynadı. Biz bunu farklılık olsun diye değil, mecbur olduğumuz için yapıyoruz. Değişiklikler doğaldır. Futbolcularımızı kullanabildiğimiz kadar kullanacağız. Zaman zaman alkışlatmak için de oyundan alabilirsin. Wesley iyi de, kötü de oynasa belli bir sampatisi var. Bu futbolcu için güzel bir şey" diye konuştu.

"8 STOPERLE DE OYNASANIZ..."

"Muslera son derece tecrübeli ve takım arkadaşları için mücadele eden bir oyuncu" diyerek sözlerine devam eden deneyimli çalıştırıcı, "8 stoperle de oynasanız, kimle oynadığınız değil, ne oynadığınız önemlidir. Biz bugünkü koşullarda ne yapmam gerekiyorsa, onu yapmaya çalıştım. Görev verdiğim oyuncular da her şeye rağmen başarıyla görevini yaptı" ifadelerini kullandı.