Dış basın korkuttu: 'Futbolcu gitmesin'

İspanyol basını saldırıyı “Kurşunlar Türk futbolunda yeni bir dönem açtı” diye verirken El Mundo, “Futbolcular Türkiye’ye gitmesin” dedi. İtalyan basını “Türkiye’de terör” başlığını kullanırken şike olayları nedeniyle devam eden tartışmalara dikkat çekildi.

06 Nisan 2015 Pazartesi, 07:20
Abone Ol google-news

 

Marca: Mermilerle F.Bahçe kafilesine saldırdılar. Aracın şoförü vuruldu ancak hayati tehlikesi yok. Kurşunlar Türk futbolunda yeni bir dönem açtı.

As: F.Bahçe otobüsüne kurşun yağmuru... İki kulübün de şike olaylarından gelen geçmiş bir davası var. Bu olayda kimsenin ölmemesi büyük bir şans.

El Mundo Deportivo: 5-1’lik galibiyet sonrası F.Bahçe kafilesi silahlı saldırıya uğradı. Şoför yaralandı ancak hayati tehlikesi yok. F.Bahçe’yle Trabzonsporlu taraftarlar daha önceleri de çok sayıda olaylar çıkardı.

El Pais: Türk futbolunda şiddet... Trabzon havaalanına giderken kurşunların hedefine uğrayan F.Bahçe, Türk futbolunda yeni bir dönem açtı.

El Mundo: F.Bahçe kurşunlara hedef oldu. Bu olayların durması için herkes acilen harekete geçmeli. Futbolcular artık Türkiye’ye gitmesin.

La Gazzetta dello Sport: Türkiye’de terör... Otobüs şoförünün yaralanmasıyla sonuçlanan saldırı Trabzonspor taraftarlarınca gerçekleştirilmiş olabilir.

Corriere dello Sport: Türkiye şokta... Fenerbahçe kafilesi silahlı kişilerce saldırıya uğradı. Kafile, olay sonrası polis eskortu eşliğinde havaalanına ulaştı.

BBC TV (İngiltere): Fenerbahçe otobüsü silahlı kişilerin saldırısına uğradı. Saldırıda futbolcular zarar görmedi, otobüs şoförü başındanyaralandı.