Dünya devi artık Türklerin

Eroğlu Holding, Hollanda menşeli dünya moda markası Mexx'i satın aldı.

28 Ocak 2015 Çarşamba, 15:52
Abone Ol google-newsEroğlu Holding açıklamasına göre, şirket, Türkiye'de ve uluslararası pazarda bugüne kadar Loft ve Colin's markalarıyla sürdürdüğü faaliyetlerini Mexx ile güçlendirmeyi ve büyütmeyi hedefliyor.

Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, dünyanın önde gelen moda markalarından Mexx'i satın almanın, Türkiye'yi dünya moda liginde temsil etmek ve uluslararası moda perakendeciliği alanında Eroğlu'nun iddiasını artırmak için çok önemli bir adım olduğunu belirtti.

56 ülkede 500 mağaza, 5 bin satış noktası, 6 bin çalışanı ve 1,2 milyar Avro'luk merkez ciro kapasitesiyle Mexx'in, kendileri için büyük bir potansiyel barındırdığını belirten Eroğlu, şunları kaydetti:

"Colin's ve Loft'la 38 ülkede yakaladığımız başarıyı Mexx'le daha da öteye taşıyacağız. Mexx gibi bir moda devini markamız yapmak, hem ülkemiz hem holdingimiz adına gurur verici bir gelişmedir. Mexx, hedef kitlesiyle çok değerli bir bağ kurmuş ve önemli başarılara imza atmış büyük bir marka. Mexx'in bugüne kadar oluşturduğu birikimi korumak ve markanın özüne sadık kalarak büyümesini ve gelişmesini sağlamak en büyük hedefimiz. Mexx'in uluslararası moda sektöründeki varlığına güç katacak deneyime ve birikime sahip bir grubuz. Bunun Mexx adına büyük bir fırsat olduğuna inanıyoruz."

Eroğlu, Mexx ile Türkiye'de 5 yıl içinde 100 mağaza açmayı ve 1 milyar lira ciro yapmayı hedeflediklerini vurgulayarak, Mexx'in sadece uluslararası pazardaki operasyonlarını güçlendirmeyeceğini, aynı zamanda holdinglerinin bugüne kadar Loft ve Colin's markalarıyla faaliyet gösterdiği Türk moda pazarındaki varlığını da derinleştireceğini belirtti.

Özellikle Mexx'in kadın ve çocuk koleksiyonunun Türk tüketicisinden büyük ilgi göreceğine inandıklarını vurgulayan Eroğlu, "Mexx kadın, erkek ve çocuklara kıyafet ve aksesuar için geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Markanın çanta, eşarp, parfüm ve gözlük koleksiyonları dikkat çekici ürünleri arasında yer alıyor" ifadelerini kullandı.