Erdoğan partisinin Trabzon İl Kongresi'nde: "Gara düştü, iş bitti"

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak'ın kuzeyine ve Suriye'ye yönelik operasyonlara değinerek "Harekatları önümüzdeki süreçte tehditlerin yoğun olduğu bölgelere genişleteceğiz" dedi. Erdoğan, Gara'daki katliamla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret ederek bilgilendirildiğini, MHP'nin ise "'Biz sizi Meclis'te dinliyoruz zaten bize gelmenize gerek yok" yanıtı verdiğini belirtti.

16 Şubat 2021 Salı, 15:05
Erdoğan partisinin Trabzon İl Kongresi'nde:
Abone Ol google-news

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Trabzon İl Kongresi'nde katılarak bir konuşma yaptı.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

GARA KATLİAMI

- Birkaç gündür yüreklerimiz şehitlerimizin acısıyla buruk. Her kesimden sivil katliamlarıyla dolu, alçak bir terör örgütüyle mücadele ediyoruz. Bu son hadise Türkiye'nin PKK ile mücadele için Irak'ın kuzeyi ve Suriye'de yürüttüğü mücadelenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ispatladı. PKK terörüne karşı içeride ve dışarıda samimiyesiz duruş gösteren herkesin gerçek yüzünü de tekrar gösterdi. PKK'ya PKK diyemeyen, katliama katliam diyemeyenler, çevirdikleri fırıldakları gizlemeye çalışan güruhun foyaları ortaya döküldü.

- Kendi güvenlik ve refahları için dünyayı ateşe vermekten çekinmeyenlerin tutarsızlıkları bu durumlarda çok daha açık şekilde kendini belli ediyor. 13 masumun infazı hadisesinde gelen birkaç cılız sesin dışında Türkiye'nin yanında kimseyi göremedik. Ey Batı, neredesin? Neden sesiniz çıkmıyor? Sesiniz çıksa da çıkmasa da biz görevimizi biliyoruz. Bu teröristlere Allah izniyle bu ülkede fırsat vermeyeceğiz.

- Bir süredir yürüttüğümüz ve önemli mesafe aldığımız harekatları önümüzdeki süreçte tehditlerin yoğun olduğu bölgelere genişleteceğiz.

"GARA DÜŞTÜ, İŞ BİTTİ"

-Gabar'da Tendürek'te Bestler Deresi'nde bizler buraları onlara mezar ettik. Gara çok önemli bir bölgeydi. Gara önemli, sıkıntılı bir bölgeydi ve Gara düştü, Allah'ın izniyle iş bitti. Tehlikenin olduğu yerlere doğru operasyonlarımızı genişletiyoruz. Bir daha benzer saldırılara uğramamak için güvenli hale getirdiğimiz yerlerde ne kadar gerekiyorsa o kadar kalacağız.

AKAR VE SOYLU'NUN ZİYARETLERİ

İçişleri ve Savunma Bakanlarım Kılıçdaroğlu'nu ziyaret ettiler. Olayla ilgili bilgilendirme yaptılar. Ardından İYİ Parti'ye de bir ziyaret edip onları da bilgilendirdiler. Cumhur İttifakımızın bir kanadı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "biz sizi Meclis'te dinliyoruz zaten bize gelmenize gerek yok' dediler ve şu anda yola devam ediyoruz. 

- Güvenli hale getirdiğimiz bölgelerde ne kadar gerekiyorsa o kadar kalacağız.

- Kardeşlerim biz size inandık, şu heyecanınızda şunu görüyorum; sizler de bize inandınız. Allah'ın izniyle bu davayı kimse çökertemez. Bu doğrultuda milletimizle yeni müjdeleri paylaşacağımız bir dönem olacaktır

UZAYA GÖNDERİLECEK KİŞİ

- ('Reis bizi uzaya götür!' sloganları) Bu çalışmanın ötesinde kim kazanırsa onu uzaya göndereceğiz. Bu bir bayan da erkek de olabilir. Kim kazanırsa o.