Erdoğan'dan Ayder açıklaması: 2022'de yeni Ayder'i göreceğiz

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder Yaylası'nda incelemelerde bulunan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "2022'nin sonunda yeni bir Ayder ortaya çıkacak. Bizzat takip ediyoruz. Önce alt yapıyı sonra konutları süratle bitireceğiz. Gerek iç gerek uluslararası turizme açmak niyetindeyiz" dedi.

Yayınlanma: 16.08.2020 - 13:59
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder Yaylası'nda incelemelerde bulundu.

Güneysu ilçesindeki evinden çıkarak makam aracıyla Güneysu İlçe Stadı'na geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada kendisini bekleyen helikopterle Ardeşen ilçesine geçti. Ardeşen İlçe Stadı'na iniş yapan helikopterden inen Erdoğan bu kez karayolu ile Çamlıhemşin ilçesinin Ayder Yaylası'na gitti.

“2022'DE YENİ AYDER'İ GÖRECEĞİZ”

Erdoğan yaptığı açıklamada "2022'nin sonunda yeni bir Ayder ortaya çıkacak. Bizzat takip ediyoruz. Önce alt yapıyı sonra konutları süratle bitireceğiz. Gerek iç gerek uluslararası turizme açmak niyetindeyiz. Havalimanımız da tabi bitecek. Yeni Ayder her şeyi ile çekim alanı olacak. Tüm çalışmaları hızlandırıyoruz. Baba ocağında olmaktan daha güzel bir his olamaz. Allah rahmet etsin. Sağ olun" dedi.

"KAÇAK YAPILARIN ÜZERİNDE ISRARLA DURUYORUZ, DURACAĞIZ"

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kaçak yapıların üzerinde ısrarla duruyoruz. Kaçak yapılar yıkılacak. Restoransa restoran. Bina ise bina. Hak sahiplerine hakları verilecek ancak kaçak yapılara müsaade etmemiz mümkün değil. Uzungöl de aynı şekilde Trabzon'da bir çekim alanı. Burada da aynı şekilde hassasiyetlerimizi gözetmeye devam edeceğiz.”


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler