Erdoğan'dan Sakarya'daki patlama hakkında açıklama

Erdoğan, Sakarya'daki patlama hakkında, "Temennimiz yaralıların sağlıklı bir şekilde ailelerine dönmesi ve içeride olanlarla ilgili olumsuz haberler almamak" açıklamasında bulundu.

03 Temmuz 2020 Cuma, 14:31
Erdoğan'dan Sakarya'daki patlama hakkında açıklama
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hendek'teki havai fişek fabrikasındaki patlaması hakkında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "189 personel içerisinde yaralı sayısı biri ağır olmak üzere 74 ve vefat sayısı da 2" dedi.

Erdoğan, "Temennimiz yaralıların sağlıklı bir şekilde ailelerine dönmesi ve içeride olanlarla ilgili olumsuz haberler almamak.  Her türlü tedbir şu an itibarıyla alınmış vaziyette" ifadelerini kullandı.

"LİBYA'DA ÇALIŞMALARI KARARLILIK İÇERİSİNDE SÜRDÜRÜLMESİ LAZIM"

Libya konusunda da açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Libya'da meşru ve var olan hükümetle aramızdaki çalışmaların ciddi ve kararlılık içinde sürdürülmesi lazım, yapılan iş budur. Savunma Bakanım oraya gitmiş durumda. Orada yapacakları çalışmayla Libya'daki süreci çok daha yakın bir markaj içinde sürdürelim istiyoruz. Libya'da mevcut meşru hükümetle aramızdaki çalışmaları çok ciddi ve kararlılık içerisinde sürdürülmesi lazım." ifadelerini kullandı.

Katar ziyaretiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, "Katar ziyareti, şu Kovid-19'dan sonra yurt dışına ilk ziyaretim oldu. Bölge ülkeleri ile olan tüm konuları Sayın Temim ile ele aldık." dedi.