Erdoğan'ın damadından Abdullah Gül yorumu

Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak, Ahmet Sever'in Gül kitabı hakkında konuştu.

16 Haziran 2015 Salı, 20:41
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı AKP İstanbul Milletvekili Berat Albayrak Meclis’te kaydını yaptırdı. 

Gazetecilerle kısa sohbet eden Albayrak, Ahmet Sever'i eleştirirken danışmanın kişiliğine, geçmişine bakılması gerektiğini bildirdi. İçişleri eski Bakanı ve AKP Erzurum Milletvekili Efkan Ala, Ahmet Sever’in kitabına ilişkin, “Danışmanların bildikleri bilmediklerinin yüzde 1’i değildir. Onun için yüzde 1 ile çok büyük iddialarda bulunmamak lazım” dedi.

Meclis’te kaydını yaptıran Albayrak basın mensuplarının koalisyona ilişkin sorularını yanıtladı.

Berat Albayrak, “Demokratik açıdan katılımın çok yüksek olduğu güzel bir seçim oldu, hayırlı bir seçim oldu, inşallah bu Meclis açıldıktan sonra da ülkenin demokratik gelişimi açısından çok hayırlı gelişmeler olacağını düşünüyorum. Bir Ak Parti milletvekili olarak seçmenlerimize şunu söylüyorum, AK Parti bu ülkenin teminatı olmaya devam edecektir” dedi.

“Nasıl bir koalisyon?” sorusuna Albayrak, “Hiç o konularda yorum yapmayayım, sonra inşallah konuşuruz” demekle yetindi.

“BENCE KIYMETİ HARBİYESİ OLMAYAN BİR KİTAP”

Ahmet Sever’in kitabına ilişkin sorulara Albayrak, “Ne okuduk ne baktık, çok da ehemmiyeti olduğunu düşünmüyorum. Ahmet Sever diye bahsettiğiniz şahsın kim olduğuna biraz bakmak lazım, geçmişine bakmak lazım. Çalıştığı grup, medya grubu geçmiş ilişkileri bence biraz bize yol gösterir, bence kıymeti harbiyesi olmayan bir kitap” yanıtını verdi.

“YÜZDE 1 İLE ÇOK BÜYÜK İDDİALARDA BULUNMAMAK LAZIM”

Meclis’te kaydını yaptıran Ala, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Ahmet Sever’in kitabını okudunuz mu?” sorusuna Ala, “Hayır okumadım. Ben de yıllarca danışmanlık yaptım. Şimdi de siyasete adım attık. Danışmanların bildikleri bilmediklerinin yüzde 1’i değildir. Onun için yüzde 1 ile çok büyük iddialarda bulunmamak lazım” dedi.

Kaydını yaptıran AKP Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, “Cumhurbaşkanlığında, Sayın Ahmet Sever’in dönemine tanıklık etmiş birisiniz, Sever'in kitabı çok tartışılıyor, siz ne derseniz?” sorusuna İsen, “Ben biraz önce kaydımı yaptırdım, yeni bir yasama dönemi başlıyor, her şey hayırlı uğurlu olsun bugünlük bu kadar” demekle yetindi.