'Ertuğrul Sağlam Spor Tesisi' açıldı

Osmangazi Belediyesi tarafından inşa ettirilen ve bir dönem Bursaspor'da da görev yapan Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın adı verilen spor tesisi hizmete girdi.

18 Kasım 2014 Salı, 14:04
Abone Ol google-news

Sağlam, Adalet Mahallesi'ndeki tesisin açılış töreninde yaptığı konuşmada, yeşil-beyazlı kulüpte 4 sezon görevde bulunduğunu ve Spor Toto Süper Lig şampiyonluğu dahil çok büyük başarılara birlik ve beraberlik içinde imza attıklarını söyledi.

Türkiye'de başarılamayacağı, ulaşılamayacağı ifade edilen bir noktaya ulaştıklarını belirten Sağlam, "Bursa şehri ve Bursaspor, benim için çok ayrı bir anlam ifade ediyor. Hayatımın her döneminde de gönlümün en güzel yerinde hep var olacaktır" dedi.

Profesyonel futbolun içinde yaklaşık 30 yıldır bulunduğunu hatırlatan Sağlam, çok güzel günler geçirdiğini, futbolcu ve antrenörlük döneminde şampiyonluklar yaşadığını dile getirdi.

Hem futbolculuk hem de teknik adamlığında çok değerli anıları bulunduğunu vurgulayan Sağlam, şöyle konuştu:

"Bugün, 45 yıllık hayatımın belki de en anlamlı günü. O yüzden çok mutluyum. Çok finaller oynadık, şampiyonluk senesinde çok önemli maçlar oynadık ama bu kadar heyecanlandığımı hatırlamıyorum. Bu gibi olaylar, insana değer katar fakat bir taraftan da sorumluluğunu artırır. Sorumluluğun bilincinde bir insan olarak bundan sonraki dönemde de bu ilginize, desteklerinize layık olmaya çalışacağım. Türk futbolunda, özellikle dostluğun, kardeşliğin, ahlaki değerlerin kaybolmaya yüz tuttuğu şu günlerde yetiştirdiğim sporcularda sadece kazanma odaklı değil, spora değer katacak davranışları da ön plana çıkararak davranışlarla örnek olmaya devam edeceğiz. Sonucu neye mal olursa olsun ilkelerimizden, prensiplerimizden taviz vermeden, futbolda, sporda hasret kaldığımız bu değerleri yine ön plana çıkarmaya çalışacağız."

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ise yerel yönetim olarak şimdiye kadar spor yatırımlarına 25 milyon lira harcadıklarını, 46 spor tesisinin açılışını gerçekleştirdiklerini, 16 yeni tesisle ilgili çalışmalarının da sürdüğünü bildirdi.

Spor tesislerini halkın ayağına getirdiklerini dile getiren Dündar, bu tesislerden özellikle ev kadınlarının yararlanmasını istediklerini belirtti.

Bursaspor'un son yıllarda çok ciddi başarılar yakaladığını kaydeden Dündar, "Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı'nı açılış için davet ettim. İşi olduğunu söyledi ancak keşke buraya özellikle şampiyon olan kadroda yer alan oyunculardan birkaçını gönderseydi. Bursaspor Kulübü Başkanı, takımı bu sene de şampiyon yapsın, heykelini buraya dikeyim" ifadesini kullandı.

Sağlam ve Dündar tarafından kurdele kesilerek açılışın gerçekleştirilmesi ve tesisin gezilmesiyle sona eren törene, Bursaspor Kulübü İkinci Başkanı Hasan Gülayan, kulübün bazı eski ve mevcut yöneticileriyle vatandaşlar katıldı.