Esnafa polis dayağı kamerada

Güngören'de polisten dayak yediğini öne süren esnaf ve 2 arkadaşı şikayetçi oldu. Olay anı güvenlik kamerasına yansırken Emniyet Müdürlüğü, "idari tahkikat başlatılmıştır" açıklamasını yaptı.

20 Ocak 2015 Salı, 12:11
Abone Ol google-news


Güngören Merkez Mahallesi'ndeki olay geçtiğimiz pazar gecesi meydana geldi. Oto tamircisi Fehmi Ege'nin iddiasına göre; mahallede bir kavgaya müdahale eden polis ekibi, şüphelilerden birine kötü muamelede bulundu. Ege ve 2 arkadaşı da işyerinin önündeki duruma  müdahale etmek istedi. Bunun üzerine polis ekiplerinin Fehmi Ege ile işyerinde bulunan Ömür Sarıoğlu ve Cihan Tosuncuk'u darp ettiği öne sürüldü. 3 arkadaş iddialarını olay sırasında işyerinde yaşananları gösteren güvenlik kamerası görüntüleriyle savundu.

Esnaftan güvenlik kamerası görüntüleriyle "Polis dayağı" iddiası - VİDEO


 
"TEK SUÇUMUZ DÜKKANDA OTURUP, OLAYI İZLEMEK"

Fehmi Ege, arkadaşlarıyla birlikte tamirhanede oturduklarını belirterek, “Dışarıda sesler duydum ve içeriden dışarıda ki kavgayı merak ettiğim için bakmaya başladım. Kavga buraya doğru geldi ve bir arkadaş buraya kapı önüne yığılmıştı. O arkadaşın yüzünü gözünü yıkadım. O sırada polisler buraya yönelmeye başladılar. Ben hemen kapıyı kapattım. Polisler açın kapıyı diye bağırmaya başladı. Ben mekan sahibiyim olayla hiçbir suçum yok, işim yok bakıyorum dedim. Sonra polis camı patlattı. Polisler zorla kapıyı açmaya ya çalışınca bende kapıyı mecburen açtım. Kapıyı açar açmaz bütün polis memurları içeriye dolmaya başladı. Beni dükkan içerisinde yatırdılar, dövmeye başladılar. Beni dövmelerinin tamamı kamera kayıtlarında gözükmüyor. Kafamı yerde ezdiler. Bizim olayla hiçbir alakamız yok, hiçbir suçumuz yok. Bizim tek suçumuz dükkanda oturup buradaki olayı izlemek. Ben bunu yapan bütün polis memurlarından şikayetçiyim. Polislik böyleyse polislik yapmasınlar, onların polislik görevlerini elinden alsınlar" dedi.     

Ege, arkadaşlarıyla birlikte polisler hakkında şikayette bulunduklarını da kaydetti.

 
EMNİYET  MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN OLAYLA İLGİLİ AÇKLAMA

Bu arada İstanbul Emniyet Müdürlüğü, olayla ilgili yazılı açıklama yaptı.Açıklamada, "İlçe Emniyet Müdürlüğümüz Devriye Ekipler Amirliği Yunus Timlerinde görevli polislere yönelik iddialarla ilgili olarak, 19.01.2015 günü Güngören Kaymakamlığı oluru ile gerekli idari tahkikat başlatılmıştır." denildi.