Fahrettin Koca, Erdoğan'la katıldığı cenaze törenleriyle ilgili özür diledi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la katıldığı, Muhammed Emin Saraç'ın cenazesinde ortaya çıkan fotoğraf nedeniyle özür diledi. Öte yandan Koca, Kılıçdaroğlu'nun, "Çin'den gelen 1 milyon doz ücretsiz aşı Keymen şirketi tarafından Devlet Malzeme Ofisi'ne her bir dozu 12 dolardan fatura edildi mi edilmedi mi?" sorusuna da yarın açıklama yapacağını söyledi.

24 Şubat 2021 Çarşamba, 19:21
Fahrettin Koca, Erdoğan'la katıldığı cenaze törenleriyle ilgili özür diledi
Abone Ol google-news

Yurttaşlara her fırsatta koronavirüs salgınına karşı 'sosyal mesafe' ve 'kalabalıktan uzak durma' uyarıları yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, YÖK Başkanı Yekta Saraç ve iş insanı Fatih Saraç'ın babası Muhammed Emin Saraç'ın cenazesinde ortaya çıkan fotoğrafı büyük eleştiri konusu oldu.

Salgın yokmuşçasına binlerce kişinin mesafeye dikkat edilmeksizin bir araya geldiği Fatih Camii avlusunda, Bakan Koca'nın ve Erdoğan'ın saf tuttuğunu gösteren fotoğraflara salgında yaşamını yitirenlerin yakınları isyan etti.

ÖZÜR DİLEDİ

Koca, ''Ben cenazede o tarz mesafenin ortadan kalkabileceği bir görüntünün olabileceğini öngörmedim. Öngörmem gerekiyor muydu? Evet, gerekiyordu. Bu benim kusurum. Vatandaşımızdan bu anlamda özür diliyorum'' dedi.

''YARIN AÇIKLAMA YAPACAĞIM''

Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun, ''Çin'den gelen 1 milyon doz ücretsiz aşının Keymen şirketi tarafından Devlet Malzeme Ofisi'ne her bir dozu 12 dolardan fatura edilip edilmediği'' sorusuna Koca, ''Vatandaşımıza bu anlamda veremeyecek hiçbir hesabımız yok. Ben bu yaklaşımı, davranışı, birlik ve beraberliği bozma noktasındaki bu yaklaşımı ahlaki bulmuyorum. Veremeyecek hiçbir hesabımız da yok. Yarın açıklama yapacağım'' ifadelerini kullandı.