Fenerbahçe'nin eski başkanı Metin Aşık hayatını kaybetti

Fenerbahçe, 1989-1993 yılları arasında Sarı-lacivertli kulüpte başkanlık görevi yapan Metin Aşık'ın hayatını kaybettiğini açıkladı.

28 Mayıs 2019 Salı, 20:07
Fenerbahçe'nin eski başkanı Metin Aşık hayatını kaybetti
Abone Ol google-news

Fenerbahçe, 1989-1993 yılları arasında Sarı-lacivertli kulüpte başkanlık görevi yapan Metin Aşık'ın hayatını kaybettiğini açıkladı.

1989-1993 yılları arasında Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı yapan Metin Aşık, dün yaşamını yitirdi. Aşık, rahatsızlığı nedeniyle bir süredir Florence Nightingale Hastanesi'nde tedavi görüyordu.

Sarı-Lacivertliler, Aşık'ın başkanlığı döneminde 1 kez Cumhurbaşkanlığı Kupası kazanmıştı.

Fenerbahçe'den taziye mesajı

"Kulübümüzün eski başkanlarından, camiamızın değerli ismi Metin Aşık’ı kaybettik.

Fenerbahçemize çok değerli hizmetlerde bulunmuş kıymetli başkanımız Metin Aşık’a Allah'tan rahmet; değerli ailesine ve tüm camiamıza başsağlığı dileriz.

 

Metin Aşık unutulmadı
Fenerbhaçe'nin yanı sıra Beşiktaş Kulübü ve Türkiye Futbol Federasyonu da başsağlığı mesajı yayımladı.

Beşiktaş Kulübü'nden yapılan açıklamada, "Fenerbahçe Spor Kulübü eski başkanlarından Metin Aşık’ın vefat ettiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve Fenerbahçe camiasına başsağlığı dileriz" ifadelerine yer verildi.
Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden yapılan açıklamada ise, "Fenerbahçe Spor Kulübü eski başkanlarından Metin Aşık'ın hayatını kaybettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Metin Aşık'a Allah'tan rahmet; Ailesi, sevenleri ve Fenerbahçe camiasına başsağlığı dileriz" denildi.

Galatasaray ise yaptığı paylaşımda, "Fenerbahçe Spor Kulübü Eski Başkanlarından Metin Aşık’ın vefat haberini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve Fenerbahçe Spor Kulübü'ne başsağlığı dileriz" dedi.