FIFA'dan Türk takımına tehdit! '6 puanını silerim'

FIFA, Manisaspor’un 1,7 milyon Euro ödememesi halinde ligden 6 puanının silineceğini belirtti.

30 Nisan 2015 Perşembe, 10:02
Abone Ol google-news

Benfica, Manisaspor’dan alacağını tahsil etmek için FIFA’ya müracaat etti. Manisaspor puan silinme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.
2010 yılında Benfica’nın oyuncusu Makakula, 2 milyon Euro bonservisle Manisaspor’a transfer olmuştu. Ancak Manisaspor Benfica’ya ödemesini gerçekleştirmemiş ve FIFA da davalık olmuştu. Benfica’ya 300 bin Euro gibi bir meblağ ödenmişti ancak FIFA’nın karar verdiği doğrultuda Manisaspor’un 1.7 milyon Euro daha ödeme zorunluluğu doğdu.

Manisasporun söz konusu meblağı 6 Nisan’a kadar ödemesi gerekiyordu. Eğer ödemezse FIFA talimatlari uyarınca 6 puanı silinecek. Puan tablosuna da bakıldığında 16. sırada bulunan Manisaspor’un, en yakın rakibi 15. Bucaspor ile arasında 1 puan fark var. Eğer bu meblağ ödenmezse, 3 Büyükler’e sattığı oyunculardan 35 milyon Euro gelir elde eden zamanın efsane takımı, 2. Lig B Kategorisi’ne düşme tehlikesi ile karşı karşıya.

Manisaspor’un 35 milyon Euro elde ettikleri kadroda Selçuk, Caner, Arda, Burak, Hakan Balta, Filip Holosko, Ufuk Ceylan, Ersan Gülüm, Uğur İnceman, Nizamettin Çalışkan, Sezer Öztürk, Güven Varol bulunuyordu.