Galatasaray'dan farklı galibiyet

Galatasaray Liv Hospital favori çıktığı maçta geçen hafta Olympiacos'a kök söktüren ve uzatmada kaybeden Neptunas'ı her iki potadaki oyunuyla adeta ezerek rengini buldu: 94-68. Sarı-kırmızlılarda gecenin parlayan isimlerinden Sinan Güler 18 sayıyla kariyer rekorunu kırdı.

07 Kasım 2014 Cuma, 23:32
Abone Ol google-news

THY Euroleague 4. hafta karşılaşmasında Galatasaray Liv Hospital, Neptunas'ı üstün oyunla 94-68 ile mağlup ederek 2. galibiyetini elde etti.

Abdi İpekçi'de sarı-kırmızılı taraftarların desteğiyle başlayan maçın ilk dakikaları karşılıklı sayılarla başladı. Çeyrek ortasında oyuna ağırlını koyan Galatasaray, ikili oyunlarla Furkan Aldemir'i iyi besledi ve farkı çift hanelere çıkardı. Neptunas, enerjik setlerinde bulduğu dış atışlarla sayılar üretse de ilk periyod 23-15 Galatasaray Liv Hospital lehine noktalandı.

İkinci çeyreğin başında ısrarlar boyalı alana yüklenen Ergin Ataman'ın öğrencileri, rakibini erken faul problemine soktu ancak bu avantajını iyi kullanamadı. Tenis maçı gibi hızlı şekilde bir o potada bir bu potada seyreden karşılaşmada Carlos Arroyo'nun üçlüğü Cim Bom'un farkı çift hanelere çıkarmasını sağladı. Çeyrek sonunda savunma dozajını da arttıran sarı-kırmızılılar devreye 46-32 önde girdi.

Cim Bom üçüncü çeyreğe fırtına gibi başladı. Zoran Erceg'in sayılarına Sinan Güler ve Furkan Aldemir'in performansı da eklenince fark iyiden iyiye tırmandı. Sayı bulmakta zorlanan Litvanya ekibi karşısında hız kesmeyen Galatasaray'da Arroyo'nun sayıları temsilcimizin son on dakikaya 33 sayı farkla girmesini sağladı. (77-44)

Dördüncü periyodun başında son kozlarını oynayan Neptunas farklı aşağı çekmek istese de bu amacı karşılıksız kaldı. Farka rağmen oyun disipilininden uzaklaşmayan Galatasaray, Kerem Gönlüm ve Sinan ile tribünleri coşturmaya devam etti. 36'ya kadar çıkan farkta sarı-kırmızılılar rakibini 94-68 mağlup ederek 4 maçında 2. galibiyetine uzandı. Neptunas ise 3. yenilgisini aldı.

Sarı-kırmızılılarda Euroleague kariyer rekorunu kıran Sinan Güler 18, Carlos Arroyo 15, Furkan Aldemir ve Zoran Erceg 13'er sayıyla oynadı. Neptunas'ta ise Girdziuna ve Gailius 10'ar sayı üretti. (Ntvspor)