Game Of Thrones'a bir Türk oyuncu daha

Kıbrıslı Türk aktör Tamer Hassan, Breakdown filminin gala gecesinde popüler dizi Game Of Thrones'da rol alacağını açıkladı.

25 Ocak 2016 Pazartesi, 15:21
Abone Ol google-news
<video:469697>
Altıncı sezonu Nisan ayında HBO kanalında yayınlanacak dizi hakkında konuşan 47 yaşındaki başarılı oyuncu Tamer Hassan, "Game Of Thrones'u daha yeni bitirdim. Çok sevdim. Bu konu hakkında fazla konuşamam ama dizinin bir parçasıyım." dedi. Yeni sezonun çok heyecanlı geçeceğini vurgulayan Hassan, oynayacağı rol için Dothraki dilini öğrendiğini, bunun ise başlı başına bir iş olduğu belirtti.

SİBEL KEKİLLİ'DEN TAMER HASSAN'A

Radikal'de yer alan habere göre, George R. R Martin'nin kitaplarından esinlenen Game of Thrones, kadrosuna Sibel Kekilli'den sonra Tamer Hasan'ı katarak, ikinci kez Türk asıllı bir oyuncuya dizide yer verdi. Shae karekterini canlandıran Sibel Kekilli, 2010 yılında yayınlanmaya başlayan dizinin 1 bölümünde konuk oyuncu olarak sahne aldıktan sonra, ikinci sezonda sürekliği olan önemli bir rol almıştı. Performansı ile dikkat çeken ve büyük beğeni toplayan Kekilli, dizinin dördüncü sezonunda senaryo içerisinde öldürülerek Game of Thrones setine veda etmişti.