Gazetelerde Bugün

Mustafa Balbay Ergenekon duruşmasında yaptığı son savunmada, 'Einstein gelse bu mütalaanın denklemini çözemez' dedi. Haber Cumhuriyet'in manşetinde...

15 Mayıs 2013 Çarşamba, 06:53
Abone Ol google-news


CUMHURİYET

Einstein çözemez

Ergenekon davasında son savunmasını yapan yazarımız Balbay, mütalaanın hukuk metni olmadığını vurgulayarak “Einstein gelse bu mütalaanın denklemini çözemez. Ne suç tarihi, ne suç tarifi ne de delil var. Bir kişiye iftira atarken bile daha özenli davranılır” dedi. Söyledikleri her sözden suç üretildiğini anlatan Balbay, “Ben ‘Bu kürsü de dar’ desem, iddia makamı ‘darbe dedi’ diyecek” yorumunu yaptı.


HÜRRİYET

Misliyle ödetiriz

Başbakan Erdoğan, ABD'ye hareket etmeden önce AK Parti Grubu'nda konuştu, 'Misliyle ödetiriz.'


MİLLİYET

Teftiş Kurulu araştıracak


Reyhanlı saldırılarının ardından sürpriz şekilde Başbakanlık Teftiş Kurulu görevlendirildi.


VATAN

İşte caniler


Saldırıda kullanılan iki minibüsle Ankara ve Reyhanlı'da keşif yapan dört terörist, MOBESE kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.


RADİKAL

İnanmamıştık

Barış sürecinde, 8 Mayıs'ta çekilmeye başlayan PKK'lıların ilk grubu Irak'a ulaştı. Grubun lideri Fırat, ''Radyoda çekilme çağrısını duyunca devlet oyunu sanmıştık'' dedi. Grup, Heron'ların çekilmeyi geciktirdiğini söyledi.


AKŞAM

Acı liste

Reyhanlı'da hayatlar paramparça. Bomba kurbanlarının sayısı 51 oldu. Kayıplardan ses yok. Hastanelere, kayıpların isimlerinin yazıldığı listeler asıldı. Kan örneği veren ailelerin tek isteği, ne cenazelerin ne de yaralıların arasında bulunan yakınlarının akıbetini öğrenebilmek.

 

SÖZCÜ

PKK'lılar Tayyip'e hayran

Açılım, eli kanlı katiller arasında iki lider yarattı. Biri İmralı'daki cani Apo... Diğeri Başbakan Erdoğan, Kuzey Irak'a çekilen teröristlerin gözü kulağı Erdoğan'da... Kampta kurdukları çadırda, LCD TV'de haberleri izliyorlar. Erdoğan'ın kendilerine vereceği müjdeleri merakla bekliyorlar!..


HABER TÜRK

Hasta adam artık avrupa

Amerikan Pew Araştırma Merkezi rapor yazdı: ''19. yüzyılda hasta adam Osmanlı'ydı, şimdi gerçek hasta Avrupa Birliği''


SABAH

Düşmana inat kenetleneceğiz

Erdoğan: Reyhanlı'yı çok daha güçlü inşa edeceğiz. Düşmana inat kucaklaşacak, düşmanı değil dostlarımızı sevindireceğiz.


BİR GÜN

Yalan ve hilelerinizle baş edemedik

Kan gölüne dönen Reyhanlı'da halk, gerçeklerin anlatılanlardan farklı olduğunda hemfikir. BirGün'e konuşan Reyhanlılar, en başta ölü sayısı konusunda büyük bir manipülasyonun olduğu görüşünde.


ZAMAN

KPSS soruşturmasında ihale dosyaları açıldı

ÖSYM’nin 2004 ile 2010 yılları arasında yaptığı sınavları inceleyen beş kişilik bilirkişi heyeti, ihalelerde yolsuzluk tespit etti. Bunun üzerine soruşturmayı derinleştiren Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, o dönemde kurumda çalışan 70 kişinin daha ifadesinin alınması için Emniyet’e talimat verdi.