Gorbaçov'dan Erdoğan-Putin görüşmesine ilişkin açıklama

Eski Sovyetler Birliği Devlet Başkanı Mihail Gorbaçov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya'nın St. Petersburg şehrinde düzenleyeceği görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

09 Ağustos 2016 Salı, 10:19
Abone Ol google-news

Eski Sovyetler Birliği Devlet Başkanı Mihail Gorbaçov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adım adım diyalog kurmaya ve işbirliği yolu ile yarar elde etmeye çalışarak doğru yaptıklarını ve iki liderin St. Petersburg'daki görüşmesinin iki ülke için olduğu kadar, dünya siyaseti adına da yararlı olacağını bildirdi. 

Gorbaçov, Rus haber ajansı Ria Novosti'ye yaptığı açıklamada, bu görüşmeye ilişkin "Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görüşmeye karar vererek çok doğru yaptığını düşünüyorum. Adım adım diyalog kurulması ve işbirliği yolu bulunması gerek. Ayrıca hem Türkiye, hem biz, hem de dünya politikası adına çok yararlı olacağına inanıyorum" dedi.

Erdoğan ve Putin, Kasım 2015'teki uçak krizinden bu yana ilk kez, Rusya'nın St. Petersburg şehrinde bugün bir araya gelecekler.