Görevden alınan Anadolu Ajansı Genel Müdürü Şenol Kazancı kimdir?

Anadolu Ajansı Genel Müdürü Şenol Kazancı, görevden alındı. Yerine TRT World’ten Serdar Karagöz atandı. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olan, ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitiren Kazancı, 31 Mart yerel seçimlerinde sonuçları yaklaşık 15 saat boyunca yayımlamamasıyla ve aldığı kararlarla gündeme gelmişti.

07 Nisan 2021 Çarşamba, 12:11
Görevden alınan Anadolu Ajansı Genel Müdürü Şenol Kazancı kimdir?
Abone Ol google-news

Türkiye’de 31 Mart yerel seçimlerinde sonuçları yaklaşık 15 saat boyunca yayımlamamasıyla ve aldığı kararlarla gündeme gelen Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdürü Şenol Kazancı görevden alındı. Kazancı’nın yerine TRT World’ten Serdar Karagöz atandı.

ŞENOL KAZANCI KİMDİR?

1975 İstanbul doğumlu olan Şenol Kazancı aslen Trabzonludur.

Kazancı, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olan Kazancı ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi.

TVNET haber kanalının genel yayın yönetmenliğini yapan Kazancı 2011 yılına kadar aynı zamanda Yeni Şafak Gazetesi'nde de yazarlık yaptı.

Kazancı 2011 yılında Başbakan Başdanışmanlığı görevine getirildi.

Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevine getirilen Kazancı eş zamanlı olarak Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanlığı görevini de yürütüyordu.

2014 yılında Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanvekili Salih Melek, yönetim kurulu üyeleri Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş, Prof. Dr. Mehmet Refik Korkusuz ve Mücahit Küçükyılmaz’ın katıldığı toplantıda, Şenol Kazancı Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu üyeliğine oy birliğiyle seçilmişti. Toplantıda ayrıca Kazancı’nın, AA Yönetim Kurulu Başkanı seçilmesi ve Genel Müdür olarak atanması da kararlaştırılmıştı.

2014'ten bu yana AA Genel Müdürlüğü görevini yürüten Kazancı, 7 Nisan 2021 itibarıyla görevden alındı.