Güvenlik ve konfor bir arada

Hyundai, Elantra modeliyle kompakt sedan pazarındaki gücünü artırıyor.

07 Temmuz 2014 Pazartesi, 10:12
Abone Ol google-news

Hyundai’nin Elantra modeli makyaj ile birlikte selefine göre daha iddialı bir yapıya kavuşmuş. Yeniden tasarlanan farlar ve LED aydınlatmalar modele agresif bakışlar katmış. Projeksiyon tipi farların baz donanımda bile standart sunulması dikkat çekici bir özellik oluyor. Arka bölümde ise yenilenen siyah renkli difüzör, spoyler görünümlü yükselen bagaj kapağı ve gövdeye doğru uzanan yeni tasarım arka stop grubu ile atletik ve sportif görüntü sergilenmiş.

İç mekânda makyaj ile birlikte değişimlerden birisi ön konsolun orta bölümündeki havalandırma ızgaralarının yukarıya taşınmış olması. Diğer bir değişim ise gelişmiş multimedya ünitesi oluyor.

Elantra, geri görüş kamerası, üç farklı sürüş modu, multi medya sistemi ayrıca navigasyon, USB, iPod bağlantısı, HD ekran, kablosuz bağlantı üzerinden internete bağlanabilme imkânı ve MirrorLink ile dokunmatik ekranda telefon kontrol sistemiyle yolculuklarınızın keyfe dönüşmesini sağlıyor.

Ayrıca yenilenen Elantra’nın mavi iç mekân aydınlatmaları da Hyundai markasının bir diğer karakteristik özelliği. Kullanışlı olduğu kadar geniş boyutları ile aynı zamanda ferah bir yaşam alanı sunan Elantra, 485 litrelik bir bagaj hacmi sunuyor.

ABS, ESP, BAS (Fren destek sistemi), VSM (Araç stabilite yönetim programı) ve soğutmalı fren disklerinin tüm donanım paketlerinde standart olarak sunulduğu Yenilenen Elantra’da ayrıca Immobilizer ve hıza duyarlı olarak otomatik kilitlenen ve kaza anında otomatik açılan kapı kilitleri de standart.

Yenilenen Elantra’da standart olarak sunulan VSM (Vehicle Stability Management – Araç Stabilite Yönetim Programı) ile birlikte farklı yüzeylerde meydana gelen, ani fren ve yön değişiklikleri esnasında aracın yön kontrolü sağlanmış oluyor. Bu sayede aracın yoldaki ve viraj içindeki çizgisi optimum seviyede korunmuş oluyor. Testimize konuk olan 1.6 litrelik CVVT benzinli motor 132 beygir güç üretiyor. Saatte 200 kilometre maksimum hız yapabilen 0-100 kilometre hızlanmasını 10.2 saniyede sağlarken, kilometrede 149 gramlık karbondioksit salımı gerçekleştiriyor.

Aracın ortalama yakıt tüketimi ise 100 kilometrede 6.5 litre.