Hayri İnönü'den "istifa" iddialarına yanıt

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü istifa haberlerini yalanladı.

20 Kasım 2014 Perşembe, 12:39
Abone Ol google-news

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü,yazılı açıklama yaptı. İnönü, “Belediye başkanlığından istifa ettiğim yolunda çıkan haberlerin aslı yoktur. Görevimin başında bulunmaktayım. Ekip arkadaşlarım ile birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Kamuoyunun doğru bilgilenmesi için bu açıklamayı bilgilerinize sunarım” dedi.

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü. Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül'ün yetkilerini almış, Sarıgül'e bağlı şube müdürlerini kendine bağlamıştı.

Hayri İnönü'nün, Mustafa Sarıgül'ün oğlu Emir Sarıgül'ün yetki kullanma konusunda karşı karşıya geldikleri biliniyordu. Hayri İnönü, bir süre önce Sarıgül'ün yetkilerini almış hatta Başkan Yardımcılığı görevinden alındığı da iddia edilmişti. Ancak, İnönü, daha sonra Başkan Yardımcılığı görevinin devam ettiğini açıklamıştı.

Hayri İnönü ile Emir Sarıgül arasında bir süredir restleşmeler ve istifaya zorlamalar yaşandığı iddia ediliyordu.Hayri İnönü'nün, Ankara Genel Merkeze, randevu almak için görüştüğü, yaşananları Kılıçdaroğlu'na anlattıktan sonra, "Ya onlar ya ben diyeceği" iddia edildi.