HDP'den yandaşlara: Kalabalıktan sizi göremedik, konum atın

Besleme gazeteler Akşam ve Star, Diyarbakır’daki Nevruz kutlamalarına katılımın az olduğunu ileri sürerek yaptığı haberleri Twitter'dan paylaştı. Yandaşlara yanıt veren HDP, kutlamaların fotoğraflarını paylaşarak, "Doğru yerde olduğunuzdan emin misiniz?", "Kalabalıktan sizi göremedik, konum atın" ifadelerini kullandı.

21 Mart 2017 Salı, 14:43
Abone Ol google-news

Hükümete yakın Akşam gazetesi ile Star gazetesi Diyarbakır’daki Nevruz kutlamalarına halkın katılmadığını iddia eden haberlere imza attı. Yandaşların “HDP'nin Nevruz kutlamalarına kimse gitmedi” başlıklı haberinde “Yanlış politikalar ve hendek macerası HDP’yi uçuruma sürükledi, Kürtlerin gözünden de düşürdü ve 2 milyon nüfuslu Diyarbakır’daki nevruz kutlamalarını 500 kişinin yapmasına neden oldu” ifadeleri kullanıldı.

Akşam gazetesine yanıt Halkların Demokratik Partisi (HDP)’den geldi. HDP resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “Halkın Newroz'u kutlamasından korkmayın, yalandan korkun. Bu arada, doğru yerde olduğunuzdan emin misiniz?” ifadeleri kullanıldı ve kutlamalardan fotoğraflar paylaşıldı.

HDP star gazetesi ile ise "Kalabalıktan sizi göremedik, konum atın" diye dalga geçti.