İçişleri Bakanlığı, sözleri tepki çeken Çerkezköy Kaymakamı Abban hakkında soruşturma açıldığını duyurdu

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Çerkezköy Kaymakamı Abban hakkında soruşturma açıldığını duyurdu.

27 Mart 2021 Cumartesi, 21:21
İçişleri Bakanlığı, sözleri tepki çeken Çerkezköy Kaymakamı Abban hakkında soruşturma açıldığını duyurdu
Abone Ol google-news

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban hakkında soruşturma açıldığını duyurdu.

İnce, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İçişleri Bakanlığı olarak kamu düzeninin tesisi amacıyla yürüttüğümüz birçok önemli görevin yanı sıra salgın hastalıkla mücadele sürecinde salgın yayılımını önlemek için başta denetim faaliyetleri olmak üzere sahada etkin bir şekilde görev icra edilmektedir. Korovirüs salgınına dair denetim faaliyetleri vali ve kaymakamların koordinesinde ve bizzat iştiraki ile başarı ile sürdürülmekle birlikte zaman zaman sürecin getirdiği olumsuz davranışlara da üzülerek şahit olunmaktadır. Bu kapsamda, Covid- 19 salgınına karşı alınan tedbirlere aykırı davrandığı açıkça belli olan bir iş yerine görevinin gereği olarak müdahale ederken tasvip etmediğimiz bir diyaloğa giren kaymakamımız hakkında ilgili birimlerce gerekli soruşturma başlatılmıştır" ifadelerine yer verdi. 

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, koronavirüs denetimi yaparken, dışarıdan gördüğü işletmenin Covid- 19 tedbirlerini ihlal ettiği gerekçesiyle işlem yapılmasını istemiş ve bu sırada sandalyede oturan vatandaşla girdiği diyalogda "İndir şu arka ayağını" ifadesini kullanmıştı. Abban'ın kameraya yansıyan sözleri tepkilere neden oldu.

NE OLMUŞTU?

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, koronavirüs denetlemesi adı altında kameralar önünde esnafın dükkanına girmişti. Mekan içinde sigara ve bira içildiğini camdan gördüğünü öne süren Abban, yurttaşla yaptığı konuşmada, "İndir şu arka ayaklarını" ifadelerini kullanmıştı. Abban'ın bu sözlerine ise, sosyal medyada lebaleb AKP kongreleri hatırlatılarak tepki gösterilmişti.