Iğdırlı kadınlar sırtını döndü Erdoğan çıldırdı

Iğdırlı kadınlar, miting için Iğdır'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sırtlarını dönerek protesto etti. Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında protestocu kadınlara hakaret etti.

01 Haziran 2015 Pazartesi, 20:07
Abone Ol google-news

<video:290059>

Genel seçimlerde AKP'ye destek vermek amacıyla "toplu açılış" adı altında kentlerde miting düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geldiği Iğdır'da protesto edildi. Miting öncesi geçiş güzergahındaki dört yol mevkisinde HDP seçim bürosu önünde bir araya gelen kadınlar, Erdoğan'ın içinde bulunduğu konvoyu sırtlarını dönerek protesto etti.

Erdoğan gereken ilgiyi görmedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mitingi ise ilgi görmedi. Resmi kurumlara miting öncesi genelgeler yollanmasına rağmen Belediye Meydan'ındaki mitingi yaklaşık 2 bin kişi izledi. Erdoğan, konuşması sırasında kendisini protesto eden kadınlara ilişkin, "Şimdi geliyorum çok enteresan şurada bir grup, affedersiniz edebim müsaade etmiyor tabi de, sırtlarını dönerek işaret yapıyorlar. Ya sizde zerre kadar nezaket varsa, haysiyet varsa, yani zerre kadar kabiliyetiniz varsa siyasette yer parlamentodur. Orada konuşursunuz. Meydanlarda konuşursunuz. Kalkıp da bu tür tehditlerle bu tür affedersiniz ahlaki olmayan yöntemlerle bir yere varamazsınız" dedi.

Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için de "Bar sanatçısı" ifadesini kullandı.