İspanya havayollarına grev var!

İspanya'nın Iberia havayolları ile sendikalar arasında yürütülen müzakerelerde anlaşma sağlanamaması üzerine Aralık ayında ikinci kez greve giden İberia çalışanları, İspanyol havayolu şirketinin bugünkü programında olan toplam 349 uçuşun yüzde 36'sını iptal ettirdi.

Yayınlanma: 29.12.2011 - 12:06
Abone Ol google-news

İspanya'nın İberia havayolları bugün greve giderken, 10 bin kadar yolcuyu etkileyen yaklaşık 118 uçuşun iptal edildiği bildirildi.

Iberia'ya bağlı olarak kurulan, Iberia Express adlı ucuz tarifeli yeni havayolu şirketinin oluşturulmasına karşı çıkan sendikalar, 5 bin kişinin işini kaybetme riskinin olduğunu söylüyor. Bu zamana kadar İberia ile sendikalar arasında yürütülen müzakerelerde anlaşma sağlanamaması üzerine Aralık ayında ikinci kez greve giden İberia çalışanları, İspanyol havayolu şirketinin bugünkü programında olan toplam 349 uçuşun yüzde 36'sını iptal ettirdi.

Sepla-İberia sendikasının başkanı Justo Peral, sorunun çözümüne yönelik anlaşma sağlanamaması halinde Ocak ayında da greve gideceklerini açıkladı.

2012 Mart ayında hizmete girmesi öngörülen ucuz tarifeli Iberia Express için yeterli sayıda pilot bulunmadığı savunulurken, Iberia'nın tecrübesiz pilotları çalıştıracağı iddia edildi.
 


En Çok Okunan Haberler