İstanbul ve Ankara güne böyle başladı: Korku dolu anlar

Sağanak, İstanbul ve Ankara'da etkili oldu. Gece boyu süren şiddetli yağış ve rüzgar hayatı olumsuz etkiledi. Şehrin pek çok yerinde caddeler dere yatağına dönerken, kökünden sökülen bir ağaç, park halindeki otomobilin üzerine devrildi.

25 Ekim 2018 Perşembe, 07:35
Abone Ol google-news

 

İstanbul’da akşam saatlerinde başlayan sağanak, gece de devam etti. Bazı vatandaşlar yağmura yağmurluk ve şemsiye ile önlem alırken bazı vatandaşlar ise hazırlıksız yakalandı. 

İstanbul'da akşam saatlerinde etkili olan sağanak gece de devam etti. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamanın ardından, İstanbul'da akşam saatlerinde başlayan sağanak, gece saatlerinde de devam etti. Akşam saatlerinde Avrupa yakasında etkili olmaya başlayan yağış, gece saatlerinden itibaren Anadolu Yakası'nda da etkisini arttırarak devam etti. Sağanak yağış bazı vatandaşlara zor anlar yaşattı.

 

 

 

 

 

ANKARA'DA FIRTINA

Ankara’da gündüz başlayan yağışlı hava, gece saatlerinde rüzgarla birlikte yerini fırtınaya bıraktı. Aralıklarla şiddetini artırarak devam eden yağış nedeniyle, hem yayalar hem de sürücüler zor anlar yaşadı. Şehir genelinde süren yağış yüzünden caddeler dere yatağına dönerken, su alarak arızalanan araçlar yollarda kaldı. Yağmurun etkisiyle kayganlaşan yollarda görüş mesafesinin de 50 metrenin altına kadar düşmesi sonucu kimi yerlerde trafik kazaları yaşandı.

Sağanak yağışın yanı sıra etkili olan rüzgar da hayatı olumsuz etkiledi. Rüzgarda kopan ağaç parçaları araçlara zarar verdi. Emek Mahallesi 19. Sokak’ta bulunan yaklaşık 10 metre uzunluğundaki ağaç, fırtına nedeniyle kökünden sökülerek devrildi. Dev ağacın gövdesi, park halindeki 06 DR 2758 plakalı otomobilin üzerine düşerken, dalları da yolu trafiğe kapattı.
Hasar alan aracın sahibi Veli Türkoğlu, Gazi Üniversitesi’nde öğrenci olan kızının aracı gündüz saatlerinde sokağa park ettiğini, saat 02.00’da polislerin araması üzerine olaydan haberdar olduğunu belirtti.