İstanbul'da patlama sesleri ve panik

İstanbul'da dün gece geç saatlerde art arda duyulan patlama sesleri panik yarattı. Haydarpaşa Limanı'ndan gelen patlama seslerinin nedeni akü takviyesi yapan bir TIR'daki patlama... Patlamanın ardından çıkan yangında TIR alev alev yandı. Sürücü ise hafif şekilde yaralandı.

29 Aralık 2015 Salı, 08:40
Abone Ol google-news

<video:455504>

 
Olay saat 00.15 sırlarında limanın Ro-Ro otoparkında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, narenciye yüklü Ukrayna plakalı TIR'ın sürücüsü  başka bir TIR'dan akü takviyesi yapmak isterken patlama meydana geldi. Patlamanın ardından çıkan yangında TIR alev alev yandı.
 
PANİK YAŞANDI
Patlama nedeniyle çevrede panik yaşanırken olay yerine gelen itfaiye ekipleri alev alev yanan TIR'ı çevreye sıçramadan söndürdü.  Kimliği öğrenilemeyen TIR sürücüsü hafif şekilde yaralandı. Sürücünün tedavisi olay yerine gelen ambulansta yapıldı. Yangından sonra TIR kullanılmaz hale geldi. Polis, limanın RoRo ihracat kapısına şerit çekerek girişlere izin vermedi.  Polisin olay yerindeki incelemesi sürüyor.
 
PATLAMA ANI AMATÖR KAMERADA
Bu arada TIR'ın yanması ve yaşanan bir patlama vatandaşın amatör kamerasına yansıdı. Görüntüde yanan TIR'a itfaiye ekipleri müdahale ediyor. Bu sırada TIR'da nedeni belli olmayan şiddetli bir patlama yaşanıyor.