İstanbullular için çok önemli uyarı... Trafik çilesi erken başladı

Ramazan Bayramı tatili erkene alınınca İstanbul trafiği de kilitlenme noktasına geldi.

14 Temmuz 2015 Salı, 19:35
Abone Ol google-news
<video:322247>
 
Günlerdir normalin altında trafiğin gözlendiği akşam saatlerinde İstanbul'un ana arterlerinde aşırı trafik yoğunluğu yaşanıyor.

TEM Avrupa yakası Ankara istikameti yoğunluğun en üst noktada yaşandığı güzergah. Büyükçekmece'den Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne kadar sürücüler aşırı yoğun trafikte seyretmek zorunda kalıyor. Yine Avrupa yakasında, Edirne istikametinde bağlantı yolunda Mahmutbey gişiler ve sonrasında da aşırı yoğun trafik var. D-100 karayolunda da durum farklı değil. Merter'den Boğaziçi Köprüsü ve sonrasında yoğun ve çok yoğun akış gözleniyor. Bu güzergahtaki yoğunluk Anadolu yakasınının bir bölümünde de yaşanıyor. Ankara ve Edirne her iki istikamette sürücüler çok yoğun trafikte seyretmek zorunda kalıyor.

İstanbul trafiğinde Bayram yoğunluğu yaşanırken, İBB Trafik Uzmanı Murat Kazanasmaz'dan uyarı geldi. Kazanasmaz, twitter'dan yaptığı açıklamada, "Özet geçeyim, Cuma sabahına kadar İstanbul trafiği fena olur. İstanbul dışına çıkacaklar yarın sabah erkenden yola çıkmalı. Perşembe muamma..." dedi.