Kargocuya beraber çalıştığı çocuğa istismardan hapis cezası

Kayseri'de kargo şirketinde beraber çalıştığı 16 yaşındaki çocuğa, kanepe taşıma bahanesiyle çağırdığı evinde cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan Yusuf B. (37), toplam 14 yıl hapis cezasına çarptırılarak, tutuklandı.

24 Aralık 2018 Pazartesi, 13:14
Abone Ol google-news

Olay,  11 Ağustos'ta merkez Melikgazi ilçesi Mimarsinan Şirintepe Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, kargo firmasında çalışan Yusuf B., mesai arkadaşının evindeki kanepeleri taşıması için yardım istedi, daha sonra istismarda bulundu. Çocuğunn şikayeti üzerine gözaltına alınıp serbest bırakılan Yusuf B. hakkında, 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' ve 'cinsel istismar' suçlarından dava açıldı.

1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, tutuksuz sanık Yusuf B. ile şikayetçi çocuk ve avukatları hazır bulundu. Çocuk, pedagog eşliğinde ifade verdi.

Tutuksuz sanık Yusuf B. ise "Hakkımda yapılan suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatimi istiyorum. Suçsuzum" dedi.

Duruşma savcısı, sanığın delil yetersizliğinden beraatini isterken, mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuksuz sanık Yusuf B.'yi, 'çocuğa basit cinsel istismar' suçundan 8, 'hürriyetten yoksun kılma' suçundan da 6 yıl olmak üzere toplam 14 hapis cezasına çarptırarak, tutuklanmasına karar verdi.

Karar sonrası, sanık Yusuf B. mahkeme salonundaki polis memurları tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.