Kayıp gencin feci ölümü

EDİRNE’nin Uzunköprü İlçesi’ne bağlı Gemici köyünde traktör römorkunda uyuya kalan 26 yaşındaki Mustafa Pançalı, üzerine dökülen tonlarca çeltiğin altında kalıp havasızlıktan hayatını kaybetti. Ailesi, Pançalı için kayıp başvurusunda bulunurken gerçek, çeltiklerin kurutulması için boşaltıldığı sırada cesedin bulunmasıyla ortaya çıktı.

31 Ekim 2015 Cumartesi, 13:08
Abone Ol google-news

Uzunköprü İlçesi’ne bağlı Gemici köyünde oturan Kırklareli Üniversitesi Otomotiv Teknolojisi bölümü mezunu Mustafa Pançalı, iddialara göre köydeki çeltik tarlası yanında duran traktör römorkunun içinde uyuya kaldı. Biçerdöver kullanan K.T., tarladan hasat edilen tonlarca çeltiği traktöre boşalttı. Bu sırada uykuda olan Mustafa Pançalı bir süre sonra üzerine dökülen çeltiklerin arasında havasızlıktan hayatını kaybetti.

AİLESİ KAYIP BAŞVURUSU YAPTI

Geçen 28 Ekim gecesi eve gelmediği için şüphelenen ailesi jandarma ekiplerine kayıp başvurusunda bulundu. Köy çevresinde arama yapan ailesinin çabaları sonuçsuz kaldı. Jandarma ekipleri de kayıp ihbarı üzerine köy ve çevresinde arama yapmasına rağmen bir ize rastlanmadı. Geçen 29 Ekim günü saat 12.45 sıralarında T.K., çeltikleri kurutmak için traktör römorkunu boşalttığı sırada Pançalı’nın cesedini buldu.

SERBEST BIRAKILDI

İhbar üzerine gelen jandarma ekiplerince T.K., ‘taksirle öldürme’ suçundan gözaltına alındı. Jandarma’da işlemlerinin ardından adliyeye sevk edile T.K., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Pançalı ise İstanbul Adli tıp Kurumu’ndaki otopsisinin ardından köyünde gözyaşlarıyla toprağa verildi.