Kılıçdaroğlu: Kefen üzerinden edebiyat yapıyorlar

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Kars mitinginde konuştu.

01 Haziran 2015 Pazartesi, 11:19
Abone Ol google-news

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

CHP iktidarında yoksul aile olmayacak, hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Size sözüm söz, CHP iktidarında hiçbir aile ben yoksulum demeyecek. 13 yıldır kendilerini düşündüler. Ben onların nasıl miting yeri doldurduklarını çok iyi biliyorum. Burada "parayla değil, isteğimle geldim" diye bir pankart var. Biz bunları çok iyi biliyoruz.

"DAVUTOĞLU ERDOĞAN İÇİN ÇALIŞIYOR"

Onlar yakınlarını, ceplerini, villarını, saraylarını düşünüyorlar. Davutoğlu Erdoğan için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır.

Onlar yakınlarını, ceplerini, villarını, saraylarını düşünüyorlar. Davutoğlu Erdoğan için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır. Ben sizden birisiyim. Siz nasıl büyüdüyseniz ben de aynı koşullarda büyüdüm. 7 çocuklu bir aileden geliyorum. Annem, ablam okuma yazma bilmezdi. Birtek ben üniversiteyi bitirdim. Benim kardeşlerim köşeyi dönmedi, saraylarda oturmadı.

"YOL YAPMAYAN HÜKÜMET Mİ VAR?"

Şeker fabrikasını biz kapatmayacağız. Hem şeker pancarı üreteceğiz, hem Türkiye'ye kazandıracağız. Herkes kazanacak sadece hortumcular kaybedecek. Bunlar milletin önüne çıkıp hangi gerekçeyle oy istiyorlar? Diyorlar ki biz yol yaptık... Yol, köprü yapmayan hükümet mi var? 17 milyon yoksulluğu, işsizliği bitirdin mi? Sen hükümet olarak mnalı götürmek dışında ne işe yarıyorsun? Ankara'da oturan o beyler sizi de çocuklarınızı da unuttular. Samsun'da açlıktan ölen Kübra bebeği ben unutmadım. Ankara'daki beyler unuttular, çünkü onlar halktan koptular.

"ADRESİNİZ BELLİ"

Kars'ın köyleri, yayları su bekliyor. 13 yılda su sorununu çözemediler. Meclis tatile girmeden önce yabancıları çalıştırmaya izin veren kanun getirdiler. Senin çocuğun işsizken ona iş bulmayanlar, dışarıdan getirdiği kişilere iş verecekler. Eğer sen çocuğun iş bulsun istiyorsan adresin belli. Dünyanın en pahalı mazotunu kullanıyoruz. İki Trakya büyüklüğünde aan öiftçi zarar ettiği için ekilemiyor. Söz verdim, çiftçiye mazotu 1,5 liraya vereceğim dedim, kıyajmeti kopardılar.

"REFAHI TABANA YAYACAĞIM"

7 Haziran işsizliğin, yoksulluğun tarihe gömüleceği, her evde bereketin olacağı bir gün olsun. Refahı tabana yayacağım. Emekliye ikramiye vereceğim dedim, ona da itiraz ettiler. Türkiye zengin bir ülke ama kaynakları aşırı israftan dolayı kullanılamıyor. Kaçak saraya bağlana bütün hortumları keseceği ve millete vereceğim.

"KUL HAKKI YEMEM, YEDİRTMEM"

Kefen edebiyatına da inanmayın. "ben mağdurum" diyorlar. Sen ne mağdurusun? Uçak dedin onu aldn, saray dedin onu da aldn. Bu nasıl mağduriyet? Bırak biraz da vatandaş mağdur olsun. Bırak biraz da vatandaş hanlar hamamlar alsın. Ben kul hakkı ne yerim ne de yediririm.